Discord 13 yaş sorunu

Kheirn

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba ben 14 yaşındayım ve 2023 21 Ocak tarihinde 15 yaşına gireceğim. Arkadaşımla Discord'da sesli sohbette oyun oynuyorduk ve ben aniden sesden çıktım. Kontrol etmek için baktığımda ise hesabımdan çıkış yapmıştı ve tekrar giremediğimde banlandığımı anlamıştım. (hesap devre dışı yazıyor) ve daha sonra mail geldi, yaşınız 13 yaşından küçük olduğu için hesabınız askıya alınmıştır diye ve altında 13 yaşından büyük olduğunu kanıtlamak için fotoğraflı bir kimlik ile yüzünün ve Discord adresinin ayni yerde olduğu bir fotoğraf istiyordu. Fakat ben kimliğimi e-Devlet üzerinden aldığım için kimliğimde fotoğraf bulunmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kimliğini direkt atıp edevlet olayını açıklamaya çalışın bence.

Merhaba ben 14 yaşındayım ve 2023 21 Ocak tarihinde 15 yaşına gireceğim. Arkadaşımla Discord'da sesli sohbette oyun oynuyorduk ve ben aniden sesden çıktım. Kontrol etmek için baktığımda ise hesabımdan çıkış yapmıştı ve tekrar giremediğimde banlandığımı anlamıştım. (hesap devre dışı yazıyor) ve daha sonra mail geldi, yaşınız 13 yaşından küçük olduğu için hesabınız askıya alınmıştır diye ve altında 13 yaşından büyük olduğunu kanıtlamak için fotoğraflı bir kimlik ile yüzünün ve Discord adresinin ayni yerde olduğu bir fotoğraf istiyordu. Fakat ben kimliğimi e-Devlet üzerinden aldığım için kimliğimde fotoğraf bulunmuyor.
Kimliğinizin fotoğrafını çekip yükleyin. Olmazsa Discord Desteğe yazın, Türk personeller yardımcı olur.

Durumu açıklayın hocam ne yapalım biz. Discord Desteğe gidin, durumu güzelce açıklayın neden kimliğimde fotoğraf yok diye, sonra ticket açın.

Durumu açıklayın hocam ne yapalım biz. Discord Desteğe gidin, durumu güzelce açıklayın neden kimliğimde fotoğraf yok diye, sonra ticket açın.
"Ne yapalım biz?" arkadaş sizden olayı çözmenizi istemiyor.
Bu durumda ne yapması gerektiğini soruyor, destek ile iletişime geçmesi gerektiğini söylemen yeterli olur, üslubunuza dikkat edin.
Türkiye "Discord Yetkilileri" ile konuşma başlatın, E-Posta yolu ile olabilir.
Durumu gerekli kanıtlar ile izah edin.
İyi forumlar.

Bu durumda ne yapması gerektiğini soruyor, destek ile iletişime geçmesi gerektiğini söylemen yeterli olur, üslubunuza dikkat edin.
Türkiye "Discord Yetkilileri" ile konuşma başlatın, E-Posta yolu ile olabilir.
İyi forumlar.
https://dis.gd/contact sitesinden ticket açılabilir. Ticketta Türkçe kullanılırsa zaten Türk yetkililer ilgileniyor. Bir de konu sahibine sesleniyorum: Ticket açarken Discord hesabınızın e-posta adresini kullanın. Yoksa yardımcı olmuyorlar.

Türkiye "Discord yetkilileri" ile konuşma başlatın, e-posta yolu ile olabilir.
İyi sosyaller.

Buraya yazdıklarımın aynısını yazdım ve bot cevap verdi galiba yine yaşınızı doğrulamak için fotoğraflı kimlik falan diyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı