Discord Allah'a ve Atatürk'e küfür edenler nereye şikayet edilebilir?

• Konuyu başlatan Nor0
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 35
  • Görüntüleme 5B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Discord'da çok sanal mafya var. Ailevi değerlere, tanrıya, liderlere her türlü şekilde ağır küfür ediyorlar ama devletin hiç bir birimi buna kafa yormaz.

Hayır, adalet diye bir şey olmadığı için. Yaşı 11 ya da 110 olsun ben bugüne kadar sosyal medyadan edilen küfürün ceza niteliği taşıdığı bir şey görmedim.

Şikayet edilmezse işlem de yapılmaz. Siyasiler en ufak hakaretlerden dolayı uzlaşma dosyalarından ne kadar para kazanıyorlar haberin var mı?

Adam allaha atatürke sövdü de allahtan atatürkten bir şey mi eksildi? Allah ile atatürk bu küfürler nedeniyle ne kadar zarar gördü? Suç mu işledi? Suç mülkiyete zarar vermektir. Mülk bir insan da olabilir bir eşya da. Bir insan başka bir insana direkt olarak hakaret etse hakaret edilen insanın kolu bacağı kopmaz. Hakaret Amerika'da ifade özgürlüğü kapsamına girmektedir. Adam polise küfrediyor polis iyi günler efendim deyip gülüp geçiyor. Cidden insanların ne dediği kafaya takılacak bir şey olmamalı. Hakaret ifade özgürlüğüdür.
Erdoğan'a hakaretten açılan dava sayısı 200bin'i geçmiş durumda. Ve bu adam bu davalardan tazminat alıyor şaka gibi.
Ülkemizin bazı şeyleri değiştirmesi lazım.

Hocam Adal diye bir yayıncı var küfür edenlerden çatır çatır para alıyor (galiba).

Bilmiyordum teşekkürler. Şahsen konu sahibinin bu kadar uğraşacağını veya dava, dosya ve avukat masraflarıyla uğraşıp dava açacağını ve bu işi kovalayacağını sanmıyorum çünkü yukarıdaki gibi küfür etmeyi ifade özgürlüğü sanan kişiler oldukça fazla. Engelleyip geçmek en mantıklısı olacaktır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı