Discord bağlanıyor sorunu

hsnc35

Decapat
Discord'um kaç haftadır bir sunucuya veya özelden biriyle konuşmaya girdiğim zaman bağlanıyorda kalıyor. Kendiliğinden düzelir falan demeyin düzelmedi kaç aydır aynı sorun.

IPv4 adresi:10. ile başlıyor

IPv4 birincil DNS sunucusu:213. ile başlıyor
IPv4 ikincil DNS sunucusu:213. ile başlıyor
cmd de ip configde ise 192 ile başlıyor
Geçmiş olsun. CGNAT havuzundasınız. CGNAT havuzunda port yönlendirme yapılamaz ve bu yüzden port açıp aynı zamanda izin verilen portlar dışında internete erişim sağlayamazsınız. Aynı IP adresini birçok kişiyle beraber kullanıyorsunuz. Buna CGNAT havuzu deniyor. Türkcell nasıl bu portu kapatmış akıl alır gibi değil. Bende CGNAT havuzundayım ama benim internet sağlayıcım o portu açık tutuyor. Türkcell'i arayın ve şöyle söyleyin: Evimde Kameralarımı kullanamıyorum. Evimde Port yönlendirmeyle gereken hiçbir şeyi yapamıyorum deyin. Sonrasında sizi belki Dinamik IP'ye alırlar. Almazlarsa Statik IP alabilirsiniz. Bu arada Telefondan bağlanmayı dener misiniz? Telefondan oluyor mu?

Geçmiş olsun. CGNAT havuzundasınız. CGNAT havuzunda port yönlendirme yapılamaz ve bu yüzden port açıp aynı zamanda izin verilen portlar dışında internete erişim sağlayamazsınız. Aynı IP adresini birçok kişiyle beraber kullanıyorsunuz. Buna CGNAT havuzu deniyor. Turkcell nasıl bu portu kapatmış akıl alır gibi değil. Bende CGNAT havuzundayım ama benim internet sağlayıcım o portu açık tutuyor. Turkcell'i arayın ve şöyle söyleyin: Evimde kameralarımı kullanamıyorum. Evimde port yönlendirmeyle gereken hiçbir şeyi yapamıyorum deyin. Sonrasında sizi belki dinamik IP'ye alırlar. Almazlarsa statik IP alabilirsiniz. Bu arada telefondan bağlanmayı dener misiniz? Telefondan oluyor mu?

Başka bilgisayardan sıkıntısız şekilde bağlanabiliyorum aynı internetle.
Geçmiş olsun. CGNAT havuzundasınız. CGNAT havuzunda port yönlendirme yapılamaz ve bu yüzden port açıp aynı zamanda izin verilen portlar dışında internete erişim sağlayamazsınız. Aynı IP adresini birçok kişiyle beraber kullanıyorsunuz. Buna CGNAT havuzu deniyor. Turkcell nasıl bu portu kapatmış akıl alır gibi değil. Bende CGNAT havuzundayım ama benim internet sağlayıcım o portu açık tutuyor. Turkcell'i arayın ve şöyle söyleyin: Evimde kameralarımı kullanamıyorum. Evimde port yönlendirmeyle gereken hiçbir şeyi yapamıyorum deyin. Sonrasında sizi belki dinamik IP'ye alırlar. Almazlarsa statik IP alabilirsiniz. Bu arada telefondan bağlanmayı dener misiniz? Telefondan oluyor mu?

Ama sanırım dediğiniz daha mantıklı geldi. Çünkü sadece Discord'da değil bazı pes gibi Online oyunlardada yaşıyorum bu sorunu. Dinamik IP'ye geçirmelerini talep edeceğim.
Geçmiş olsun. CGNAT havuzundasınız. CGNAT havuzunda port yönlendirme yapılamaz ve bu yüzden port açıp aynı zamanda izin verilen portlar dışında internete erişim sağlayamazsınız. Aynı IP adresini birçok kişiyle beraber kullanıyorsunuz. Buna CGNAT havuzu deniyor. Türkcell nasıl bu portu kapatmış akıl alır gibi değil. Bende CGNAT havuzundayım ama benim internet sağlayıcım o portu açık tutuyor. Türkcell'i arayın ve şöyle söyleyin: Evimde Kameralarımı kullanamıyorum. Evimde Port yönlendirmeyle gereken hiçbir şeyi yapamıyorum deyin. Sonrasında sizi belki Dinamik IP'ye alırlar. Almazlarsa Statik IP alabilirsiniz. Bu arada Telefondan bağlanmayı dener misiniz? Telefondan oluyor mu?
direkt 25tl vererek statik ip ye geçsem düzelirmi?Müşteri hizmetleriyle uğraşmadan?

Başka bilgisayardan sıkıntısız şekilde bağlanabiliyorum aynı internetle.

Ama sanırım dediğiniz daha mantıklı geldi. Çünkü sadece Discord'da değil bazı pes gibi Online oyunlardada yaşıyorum bu sorunu. Dinamik IP'ye geçirmelerini talep edeceğim.

direkt 25tl vererek statik ip ye geçsem düzelirmi?Müşteri hizmetleriyle uğraşmadan?
Hocam başka bilgisayarda bağlanabiliyorsanız Discord'da özel bir kural var demektir. Demek ki aslında port açık. Sizin bilgisayarınız izin vermiyor demek ki. Hocam Windows Güvenlik Duvarında bir kural var. O kuralı bulun. O kural yüzünden Discord çalışmıyor. Aslında Discord'u silip yeniden yükleyin. Sonrasında Windows Güvenlik Duvarı mesajı gelirse Erişime İzin Ver'i seçersiniz. Belki daha genel bir Kural da olabilir. Araştırın. Sorun oradan kaynaklanıyor.

Diğer Port problemlerinizi Statik IP ile halledebilirsiniz.

Hocam başka bilgisayarda bağlanabiliyorsanız Discord'da özel bir kural var demektir. Demek ki aslında port açık. Sizin bilgisayarınız izin vermiyor demek ki. Hocam Windows güvenlik duvarında bir kural var. O kuralı bulun. O kural yüzünden Discord çalışmıyor. Aslında Discord'u silip yeniden yükleyin. Sonrasında Windows güvenlik duvarı mesajı gelirse erişime izin Ver'i seçersiniz. Belki daha genel bir kural da olabilir. Araştırın. Sorun oradan kaynaklanıyor.

Diğer port problemlerinizi statik IP ile halledebilirsiniz.

Yok abi kurallarda Discord ile ilgili hiçbir şey bulamadım. Eski haline döndürdüm yine düzelmedi.Discordu silip yükledim erişime izin ver ekranıda çıkmadı.

Yok abi kurallarda Discord ile ilgili hiçbir şey bulamadım. Eski haline döndürdüm yine düzelmedi.Discordu silip yükledim erişime izin ver ekranıda çıkmadı.
Hocam Kurallar ekranında 443 portu yazan tüm kurallara bakar mısınız? Dilerseniz direk bana tüm kuralların ekran görüntüsünü atın.

Bu arada telefonunuzdan aynı siteye girip 443 numaralı portu sorgular mısınız?

Yasakmı bilmiyorumda DC nizi verebilir misiniz?
Hocam DC kullanmıyorum aslında yani daha doğrusu telefondan kullanıyorum. Dilerseniz bir ekran videosu alın. Bir yerden linkini bana sunun. Mesela Google Drive'a kaydedin. Bana linkini yollayın bakayım oradan.

Telefonunuzda denediniz mi bu arada port açık mı diye?

Yeni konular

Geri
Yukarı