Discord bağlanıyor sorunu

hsnc35

Decapat
Discord'um kaç haftadır bir sunucuya veya özelden biriyle konuşmaya girdiğim zaman bağlanıyorda kalıyor. Kendiliğinden düzelir falan demeyin düzelmedi kaç aydır aynı sorun.

Hocam DC kullanmıyorum aslında yani daha doğrusu telefondan kullanıyorum. Dilerseniz bir ekran videosu alın. Bir yerden linkini bana sunun. Mesela Google Drive'a kaydedin. Bana linkini yollayın bakayım oradan.

Telefonunuzda denediniz mi bu arada port açık mı diye?
denedim ordada kapalı
bi bu var 443

Dosya Ekleri

• güvenlik.PNG
    güvenlik.PNG
    17,7 KB · Görüntüleme: 72
denedim ordada kapalı
Allah allah. Hocam vallaha Discord'a diğer cihazlardan bağlanabiliyor ama kişisel bilgisayarınızda kullanamıyor olmanız inanılmaz derecede ilginç. Formatlamanız kesin çözüm getirebilir. Tüm kurallar yeniden oluşturulur çünkü. Ama yani konuşmak için de PC formatlanır mı tartışılır. Siz ekran görüntüsü alıp Drive linki atabilirsiniz. Ben bir bakayım. Bu arada sorun demek ki 443 de değil çünkü telefonunuzda da kapalı. O zaman bizim bilmediğimiz başka bir portu kullanıyor. Bilemeyiz. Tüm Portları açabiliyorsanız açın bilgisayarınızdan hocam. Çünkü hangisi olduğunu siz de ben de bilemem. İşin en kötü yanı Windows Güvenlik Duvarı engelliyor. Format çözüm getirir diye düşünüyorum ama işte formatlamadan yapmak için tüm kurallarda tüm Portlara izin vermek lazım. Hocam ne yapmayı düşünüyorsunuz?

Allah Allah. Hocam vallaha Discord'a diğer cihazlardan bağlanabiliyor ama kişisel bilgisayarınızda kullanamıyor olmanız inanılmaz derecede ilginç. Formatlamanız kesin çözüm getirebilir. Tüm kurallar yeniden oluşturulur çünkü. Ama yani konuşmak için de PC formatlanır mı tartışılır? Siz ekran görüntüsü alıp Drive linki atabilirsiniz. Ben bir bakayım. Bu arada sorun demek ki 443 de değil çünkü telefonunuzda da kapalı. O zaman bizim bilmediğimiz başka bir portu kullanıyor. Bilemeyiz. Tüm portları açabiliyorsanız açın bilgisayarınızdan hocam. Çünkü hangisi olduğunu siz de ben de bilemem. İşin en kötü yanı Windows güvenlik duvarı engelliyor. Format çözüm getirir diye düşünüyorum ama işte formatlamadan yapmak için tüm kurallarda tüm portlara izin vermek lazım. Hocam ne yapmayı düşünüyorsunuz?

Formatlamak pek istemiyorum ama sanırım tek yol o. Öbürü çok zor olacak gibi duruyor.

Formatlamak pek istemiyorum ama sanırım tek yol o. Öbürü çok zor olacak gibi duruyor.
Zamanında bir kurala erişimi reddet yetkisi vermiş olacaksınız ki bu problemi yaşıyorsunuz. Oradaki tüm portları açmayı deneyin. Ben olsam onu denedim. Windows Güvenlik Duvarı'nın ayarlarında belki sıfırla yada buna benzer bir ayar olabilir. Linux kullancısıyım çünkü. Ama dilerseniz bir vakit yaratıp Windows' a geçiş yapabilirim. Orada bakabilirim ama dediğim gibi tavsiyem şimdilik format gibi duruyor. Durumu internetten de araştırın.

Zamanında bir kurala erişimi reddet yetkisi vermiş olacaksınız ki bu problemi yaşıyorsunuz. Oradaki tüm portları açmayı deneyin. Ben olsam onu denedim. Windows Güvenlik Duvarı'nın ayarlarında belki sıfırla yada buna benzer bir ayar olabilir. Linux kullancısıyım çünkü. Ama dilerseniz bir vakit yaratıp Windows' a geçiş yapabilirim. Orada bakabilirim ama dediğim gibi tavsiyem şimdilik format gibi duruyor. Durumu internetten de araştırın.
boşa uğraşmayın formatlamaya geçtim.teşekkürler.

Bilgisayarım 7 ay falan oldu alalı. hiçbir sorun yoktu böyle. Şu son 1 ayda Superonline'ya geçtiğim gibi bu sorun başladı.
Diğer cihazlarda çalışıyor ama sizin bilgisayarınızda mı çalışmıyor gerçekten? Öyleyse gerçekten komik :)

hiçbir şekilde portlar aktif olmadı. Geçeyeyim mi statik IP'ye? Düzelir mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı