Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

stargutskb96

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar, son üç gündür forumlarda ve internette Discord bağlantı sorunu ve açılma ekranında kalma sorunu yaşayanları görüyorum ve bu konuda sizleri bilgilendirmek istedim.

Çözümü çok basit "güvenli internet" modunu kapatmalısınız, peki nasıl oluyor? İnternet servis sağlayıcınızın (ör. Türk Telekom, Turkcell) mobil uygulamasından/sitesinden kullandığınız internetin hat sahibinin bilgileriyle girerek ayarlar kısmından kapatabilirsiniz. Giriş işlemleri ile uğraşmak istemeyenler hat sahibinin telefonuyla veya bilgileriyle internet servis sağlayıcılarının müşteri hizmetlerini arayarak güvenli interneti kapatma talebinde bulunabilirler.

Güvenli internet kapalı gözükmesine rağmen açık olabiliyor. Herhangi bir profil seçip (ör. Aile Profili) güvenli interneti açın ve birkaç saat bekleyip tekrardan güvenli interneti kapalı/standart profiline alin. Eğer bu da işe yaramadıysa müşteri hizmetlerini arayıp kapalı gözükmesine rağmen açık olduğunu kapatmak istediğinizi belirtin.

Güvenli interneti kapatınca karşınıza sansürsüz içerikler çıkabilir ve internetten yaptığınız aramaları filtrelenmez. Güvenli internetin bunlar dışında pek de bir espirisi yok yani kapatınca güvensiz kalmıyorsunuz sadece belirli yasaklı sitelere giriş yapılabiliyor ve aramalarınız sansürlenmiyor. Güvenli internet kapatılınca modeme bağlı her cihazdan kalktığını da unutmayalım.

Dosya Ekleri

• IMG_20231018_002920.jpg
    IMG_20231018_002920.jpg
    60,7 KB · Görüntüleme: 2.802
  • IMG_20231018_003013.jpg
    IMG_20231018_003013.jpg
    53,6 KB · Görüntüleme: 2.748
Son düzenleme:
Discord bağlantı ve açılmama sorununu yaşıyorum. Hiçbir şekilde "güvenli internet" modu açık değil, ve bu sorun yaşanmaya devam ediyor. Bu yüzden benim için bu bir "çözüm" olmadı maalesef.. Farklı önerileriniz var mı?

Uzun süredir giriş yapamıyordum, bir deneyeceğim teşekkür ederim.
Bende üç gündür giriş yapamıyordum ve sorunun sadece modeme bağlı ile yaşadığımı görünce anladım sorunun bu olduğunu. Güvenli interneti bilerek açık kullanıyordum taki Discord'u sansürleyene kadar.

Discord bağlantı ve açılmama sorununu yaşıyorum. Hiçbir şekilde "güvenli internet" modu açık değil, ve bu sorun yaşanmaya devam ediyor. Bu yüzden benim için bu bir "çözüm" olmadı maalesef.. Farklı önerileriniz var mı?
Kaç gündür yaşıyorsunuz bu problemi? Bazen güvenli internet kapalı veya standart modda gözükse de açık olabiliyor. Herhangi farklı bir profili seçip tekrardan standart veya kapalı seçeneğine alın. Şuan bende güvenli internet açık ama standart modda görünüyor.

Bende üç gündür giriş yapamıyordum ve sorunun sadece modeme bağlı ile yaşadığımı görünce anladım sorunun bu olduğunu. Güvenli interneti bilerek açık kullanıyordum taki Discord'u sansürleyene kadar.

Kaç gündür yaşıyorsunuz bu problemi? Bazen güvenli internet kapalı veya standart modda gözükse de açık olabiliyor. Herhangi farklı bir profili seçip tekrardan standart veya kapalı seçeneğine alın. Şuan bende güvenli internet açık ama standart modda görünüyor.
Yaklaşık Pazartesiden itibaren yaşıyorum. Fakat sonda dediklerinize gerçekten dikkat etmemiştim. Bir deneyeceğim, teşekkürler.

Bende de kapalı olmasına rağmen 3 gündür giriş yapamıyorum
Kapalı gözükmesine rağmen açık oluyor açıp kapatmak gerekli. Herhangi bir güvenli modu seçip açın ve tekrar kapatın. Bu sistem yavaş çalışabiliyor biraz bekleyerek deneyin. Açıp birkaç saat sonra kapatın.

Arkadaşlar 3 gündür bu sorunu yaşayan biri olarak sonunda çözdüm. Eğer arkadaşın dediği olmazsa bu anlatacağım alternatif ve kesin çözüm; bilgisayar üzerinden https://onlineislemler.turktelekom.com.tr/ adresine giriyoruz. Burda internet kimin üstüneyse onun bilgileriyle giriş yapıyoruz. Gelen ekranda;
güvenli internet işlemleri>profil düzenlemeye geliyoruz ve ardından güvenli interneti devre dışı bırakı seçip devam diyoruz. İşlem bu kadar, bu anlattığım türk telekom içindi ama diğer internetlerdede oluyor sadece yerler farklı olabilir. İyi günler.

Arkadaşlar 3 gündür bu sorunu yaşayan biri olarak sonunda çözdüm. Eğer arkadaşın dediği olmazsa bu anlatacağım alternatif ve kesin çözüm; bilgisayar üzerinden https://onlineislemler.turktelekom.com.tr/ adresine giriyoruz. Burda internet kimin üstüneyse onun bilgileriyle giriş yapıyoruz. Gelen ekranda;
güvenli internet işlemleri>profil düzenlemeye geliyoruz ve ardından güvenli interneti devre dışı bırakı seçip devam diyoruz. İşlem bu kadar, bu anlattığım türk telekom içindi ama diğer internetlerdede oluyor sadece yerler farklı olabilir. İyi günler.
Aynı şeyden bahsediyoruz. Çözüm gerçekten de bu. Uygulamadan veya siteden girip kapatmak lazım. Eğer kapalı gözükmesine rağmen sorun devam ediyorsa herhangi bir profil seçip (ör. Aile profili) açıp birkaç saat sonra tekrardan kapalı/standart profili ile kapatabilirsiniz.

Kapalı gözükmesine rağmen açık olma bugu var maalesef sürekli açıp kapatan birisi olduğumdan biliyorum. Sorun düzelmezse müşteri hizmetlerini arayarak güvenli internetin kapalı gözükmesine rağmen açık olduğunu kapatmak istediğinizi söyleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı