Discord bot 7/24 açık yapma

Valiant1741

Hectopat
Daha fazla  
Benim Visual Studio codedan yaptığım bir bot var ama nasıl 7/24 açık yapacağımı bulamadım. Adamlar glitchten 7/24 yapmış ama ben Visual Studio Code'dan yaptım!

Server bölümünü yazdıysanız, ya botu sisteminizde çalıştırıp sistemi 7/24 açık bırakacaksınız ya da bir server kiralayıp botu orada açık bırakacaksınız.

7/24 çalışan bir sunucuya ihtiyacınız var. Sunucular da bilgisayardır ama soğutmalı veri merkezlerinde barındırılırlar ve bakımları yapılır. Yani sizin evde böyle bir şey yapmanız mümkün değil. Elektrik faturası, bilgisayara zarar gelmesi veya interneti kullandığınızda botun gecikme sıkıntısı yaşaması muhtemel. Aylık 10-20 TL arası fiyata sanal sunucu veren firmalar var. Firma seçimini iyi yapın. DDoS yiyebilirsiniz.

Ek olarak botu kullanan sunucu sayısına göre ihtiyaçlarınız artabilir. Botlarda premium vb. sürümlerin olmasının amacı genelde sunucu giderlerini karşılamak oluyor.

UptimeRobot şahsen bende çalışmadı. Onun yerine Github Öğrenci Paketi'ne başvurup paket içeriğindeki 100$ lık Azure'den sanal bilgisayar kurarak çözebilirsin. Tabii öğrenciysen.

Geri
Yukarı