Discord botu için uygun fiyatlı VDS önerisi

Genel olarak "public" sunucu botu. Moderasyon, stat vs.

Tamamdır, o zaman AWS'nin sağladığı 1 yıllık ücretsiz VDS'leri kullanabilirsin. Bazen 1 yıldan fazla sürebiliyor, neye göre anlamadım. 2-3 yıldır kullanıyorum ben.

Çok fark yaratacağını düşünmüyorum. Ama müzik botlarında makine lokasyonu önemli olduğundan yakın lokasyonlu bir VDS tercih edebilirsin.
Botunun hizmet ettiği sunucu sayısı arttıkça kullanılan kaynak da aynı oranda artacaktır yani kullanılan RAM miktarı, internet bant hattı böyle durumlarda önemlidir. Fakat Public sunucusu içinmiş o yüzden Raspberry Pi'de bile bu bot çalışır.

750 saat limiti var, ardından faturalandırma başlıyor.
Hayır, yıllardır kullanıyorum. Faturalandırma yaşamadım. Sadece başta 1 dolar kadar karttan para alıyor ama sonra geri veriyor diye biliyorum. 1 Yıllık ücretsiz kullanım süresi dolunca yeni hesap açabilirsin.

Hayır, yıllardır kullanıyorum. Faturalandırma yaşamadım. Sadece başta 1 dolar kadar karttan para alıyor ama sonra geri veriyor diye biliyorum. 1 Yıllık ücretsiz kullanım süresi dolunca yeni hesap açabilirsin.
Aklımda Kayizer ve Keyubu firmaları var. Siz ne diyorsunuz hocam ?

Aklımda Kayizer ve Keyubu firmaları var. Siz ne diyorsunuz hocam ?
2 Firmanın da makinesini kullandım, güzeller. İki firma arasından Kayizer'i tercih ederim. Ama sana önerim Contabo'dur.

1 yıllık da olsa sunucular en fazla 750 saat açık kalabilir, ondan sonrası saatlik 0.023$ olarak ücretlendirilir.

1666719064887.png

Geri
Yukarı