Discord botu nasıl yapılır?

Geliştirici

Decipat
Makaleler
1
Herkese selam! Discord üzerinde bir sunucum var ve 1-2 haftada 340 üye seviyesine kadar çıktı. İstek öneri kanalına sunucunun kendi botu yapılsın diye bir öneri geldi. Düşündüm ve neden olmasın dedim fakaaaaat kodlama yapmayı bilmiyorum. Ben de sizlere sormak istedim. Şu anda hazır bir VDS var. Altyapı da olabilir. Cevaplarınızı bekliyorum. İyi sosyaller!

Not: Discord.js sürümü şu anda V13 galiba.

Bot Designer for Discord adlı uygulamadan yapabilirsiniz. Sağ altta eklemek isteyebileceğiniz komutların bilgilerinin bulunduğu yardım ikonu da var.

Mobilden Play Store'da BDFD isimli uygulamayı kullanarak azcık bir İngilizceniz bile varsa bot yapabilirsiniz. Eğer PC den yapmak istiyorsanız Glitch adlı internet sitesini kullanabilirsiniz, eğitimleri internette sürü ile var.

Herkese selam! Discord üzerinde bir sunucum var ve 1-2 haftada 340 üye seviyesine kadar çıktı. İstek öneri kanalına sunucunun kendi botu yapılsın diye bir öneri geldi. Düşündüm ve neden olmasın dedim fakaaaaat kodlama yapmayı bilmiyorum. Ben de sizlere sormak istedim. Şu anda hazır bir VDS var. Altyapı da olabilir. Cevaplarınızı bekliyorum. İyi sosyaller!

Aleyküm selam, Discord.js altayapısını kullancaksın bunun içinde "JavaScript" dilini öğrenmen gerekir internet te benim zamanımda birkaç kanal yardımcı oluyordu tabii bu çoğaldı aynı şekilde hazır altyapıları incele derim.

Mobilden Play Store'da bdfd isimli uygulamayı kullanarak azıcık bir ingilizceniz bile varsa bot yapabilirsiniz. Eğer PC'den yapmak istiyorsanız glitch adlı internet sitesini kullanabilirsiniz, eğitimleri internette sürü ile var.

Glitch mi? Eğer botunuzun başkalarının tarafından rahatça çalmasını istiyorsanız glitch kullanabilirsiniz.

Eğer PC'den yapmak istiyorsanız glitch adlı internet sitesini kullanabilirsiniz, eğitimleri internette sürü ile var.

Pek mantıklı bulmuyorum bir sürü botun kodlarını yazmak için program mevcut ve glitch de çok fazla çalınma gibi haberler duydum.

Aşama olarak söylersek botu beta aşamasında geliştirip bir VDS kiralanabilir zamanımda 5-10 TL(1 dolar) gibi bir fiyatı vardı ufak çaplı'nın.

Hazır bot alt yapı sistemlerini kullanabilirsiniz. Bir kaç ayarları kendinize göre ayarlar ve üzerine ek bir kaç ekstra yapı ekleyebilirsiniz.

Zaten yazılımcı değilseniz bir anda öğrenip yapacağınız veya hazır siteleri kullanarak yapacağınız bottan hayır gelmez. Yazılım bilginiz var ise eğer ne yapacağınızı biliyorsunuz yoksa verin parayı yaptırın.

Yeni konular

Geri
Yukarı