Discord DM mesajları güvenli mi?

404353

Decapat
Makaleler
2
Arkadaşlar, bildiğiniz üzere Discord'dan size birçok kişi dm atabiliyor. Bir aralar mates#2012 diye bir şey çıkmıştı. Arkadaşlık atıp PC'nin IP numarasını ele geçiriyor idi. Bende bu hackerla karşılaştım tabii engelledim, ara sıra bazı kişilerde bana DM atıyor onlar hackersa ben de DM'lerine cevap verirsem hacklenir miyim?

Gizlilik ayarı diye bir şey getirdi discord. Arkadaş ekli olmayan hiç kimse sana mesaj atamaz onu aç istersen.
1612650165496.png

Arkadaşlar, bildiğiniz üzere Discord'dan size birçok kişi dm atabiliyor. Bir aralar mates#2012 diye bir şey çıkmıştı. Arkadaşlık atıp PC'nin IP numarasını ele geçiriyor idi. Bende bu hackerla karşılaştım tabii engelledim, ara sıra bazı kişilerde bana dm atıyor onlar hackersa ben de Dm'lerine cevap verirsem hacklenir miyim?

İlk öncellikle bu olay tamamen yalan birçok kere discorda mail attım adamlar. Discord içinde gelen arkadaşlık,mesaj içeriklerinde virus ve hesap çalma olmasının imkansız olduğunu belirtti ( dosya indirmediğin sürece ) yani bu imkansız boşuna sıkma kafanı.

EDİT:
Bir çok boş insan bilmem xxx#xxx kişisi ip çalıyor hesap çalıyor diyor bunlara inanmayın sizleri kandırmak amacıyla yapıyor düşünelim biraz koskoca adamın Discord bunu biliyor diyelim adamı banlamak yerine yayar mı?

İlk öncellikle bu olay tamamen yalan birçok kere discorda mail attım adamlar. Discord içinde gelen arkadaşlık,mesaj içeriklerinde virus ve hesap çalma olmasının imkansız olduğunu belirtti ( dosya indirmediğin sürece ) yani bu imkansız boşuna sıkma kafanı.

EDİT:
Bir çok boş insan bilmem xxx#xxx kişisi ip çalıyor hesap çalıyor diyor bunlara inanmayın sizleri kandırmak amacıyla yapıyor düşünelim biraz koskoca adamın Discord bunu biliyor diyelim adamı banlamak yerine yayar mı?
çok teşekkürler allah razı olsun senden

Arkadaşlar, bildiğiniz üzere Discord'dan size birçok kişi dm atabiliyor. Bir aralar mates#2012 diye bir şey çıkmıştı. Arkadaşlık atıp PC'nin IP numarasını ele geçiriyor idi. Bende bu hackerla karşılaştım tabii engelledim, ara sıra bazı kişilerde bana DM atıyor onlar hackersa ben de DM'lerine cevap verirsem hacklenir miyim?
Sizi bu yalana kimin inandırdığını merak ediyorum gerçekten. Böyle bir durum imkansız, yaklaşık 4 yıldır Discord kullanıyorum ve böyle bir olayla karşılaşmadım veya karşılaşanı görmedim. Ayrıca Discord API üzerinden çalışan bir geliştirici olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim Discord API üzerinden kimseyle sizin IP adresini ve ya kişisel bilgilerinizi paylaşmaz.

Linklerine tıklarsan anca IP falan çalınabilir ya da dosya indirsen.(o yüzden tanımadığınız kişilerin linkler ve dosyaları indirmeyin açmayın) arkadaşlık isteği ile hesap çalma ise olanaksız bir şey. O XX kişisi arkadaşlık atınca hesap çalma yalanını atan birkaç kişiyi tanıyorum amaç küçük çocukları ve bilgisiz insanları korkutmak. (o dediğim kişi biraz ileriye gitti tacizden ban yedi discordtan)

Geri
Yukarı