Discord güvenli mi?

Veri sızdırıyor. Discord verilerimiz ile bir şey yapıcağını sanmıyorum. Veri toplamayan bir yapımcı yok. :D

Bir Discord tartışması sırasında herkesin e-postalarını korkutmak amaçlı söylemişlerdi. Bu tartışma ise survival bir oyunda baselerini işgal etmemiz sonucu olmuştu.

Bu kafada olmanız üzücü. Sizin verileriniz ile uğraşmıyor, satıp para kazanıyor şirketler zaten.

Şuana kadar niye böyle bir şey olmadı? Normal bir insanın bilgilerini kim alsın ve Discord para kazancak başka bir şey mi bulamadı? Nitro var, indirmeler var onlardan kazanıyor parayı.

Şu ana kadar niye böyle bir şey olmadı? Normal bir insanın bilgilerini kim alsın ve Discord para kazancak başka bir şey mi bulamadı? Nitro var, indirmeler var onlardan kazanıyor parayı.
Veri bilimi bilseydin bunu demezdin, sizden alınan veriler sayesinde sizin ilginizi çekecek reklamlar ve araçlar yapıyoruz siz satın alın veya size cazip gelsin diye. Yoksa insanların neyi sevdiğini, onlara neyin cazip geldiğini nereden bilelim müneccim miyiz?

Öncelikle bir açıklık getireyim. O malum videoyu izledim ve baktığı site pek iyi bir site değil, Chrome'a spyware hiç değil falan demişlerdi. Discord tam spyware değil. Belli başlı veriler topluyorlar tabii ki, işte IP adresi, arkadaş listeniz gibi şeyler ancak şifrenizi v.s sızdıracak bir şirket değil. Ek olarak illegal iş yapıyorsanız tabii ki devlet isteyince verebilir Discord verileri ama normal bir zamanda verinizi istemez.

Kısacası güvenli ama tam anonim bir şekilde ürünü kullanamazsınız. Ek olarak ayarlardan veri toplama ayarını kapatabiliyorsunuz.

Hemen her şeye güvenli veya güvensiz damgasını yapıştırmayı bırakın lütfen.

Şuana kadar niye böyle bir şey olmadı? Normal bir insanın bilgilerini kim alsın ve Discord para kazancak başka bir şey mi bulamadı? Nitro var, indirmeler var onlardan kazanıyor parayı.

Araştırmanın ve bilginin önemini sayenizde bir kez daha anladım. Yeni bir göz ardı edecek üye oldu.

Geri
Yukarı