Discord ekran paylaşırken oyun kasıyor

brncmuharrem

Hectopat
Selam. FiveM (GTA 5) oyununu Discord üzerinden oyunum tam ekranken paylaştığımda görüntü 5 FPS gibi gözüküyor. Grafik ayarlarımdan Full screen exclusive seçeneğini seçtiğimde bu sorun düzeliyor fakat iki sorun oluyor; 1-Discord ekranı görmüyor, screen 1 olarak paylaşmak zorunda kalıyorum, sesleri almıyor. 2- Alt Tab atış hızım fazlasıyla azalıyor. Ne yapmalıyım? Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Full screen exclusive ve borderless aynı şey mi bilmiyorum fakat ben bu tür bir şey yaşadığımda oyunu borderless yapıp o şekilde yayın açıyordum ve sorun kalmıyordu.

Çok kolay hocam , discord > ayarlar > gelişmiş > donanım ivmesi (kapalı duruma getirin)
B u yolu izlerseniz eminim epey bi rahatlayacaktır artık
1681013373448.png

Full screen exclusive ve borderless aynı şey mi bilmiyorum fakat ben bu tür bir şey yaşadığımda oyunu borderless yapıp o şekilde yayın açıyordum ve sorun kalmıyordu.

Borderless windoweddır aslında masaüstü çözürlüğünle aynı çözünürlüğe otomatik ayarlanır ve çerçevesi gözükmez. Fullscreen de ise ayrıca bir ekran olarak açılır, çözünürlüğünü değiştirebilirsin.

Çok kolay hocam , discord > ayarlar > gelişmiş > donanım ivmesi (kapalı duruma getirin)
B u yolu izlerseniz eminim epey bi rahatlayacaktır artıkEki Görüntüle 1733191
İki türlü de pek bir şey değişmiyor.

Fullscreen ve Fullscreen Exclusive olarak iki ayar var. Dediğim gibi exclusive olarak ayarladığımda oyunu ekran olarak algılamıyor ve Alt+Tab çok yavaşlıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı