Discord hesabımdan herkese fake Nitro linki gönderilmiş

CelalShengor

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI GeForce GTX 1050 Gaming 2GB
Intel Core i5-4670 3.40Ghz
12 Gb DDR 3 1600 Mhz Ram
ASUS H81M-K Anakart
Discord Free Nitro from Steam Discord'da bende ekli olan herkese bu mesaj gönderilmiş. Ama ben göndermedim. Bu virüs müdür bilgisayarıma bir sıkıntı olur mu? Link bu anladığım kadarıyla Steam hesaplarını çalmak için yapmışlar. Bilgi istiyor ve bilgiyi girince hesap çalınıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Discord Free Nitro from Steam Discord'da bende ekli olan herkese bu mesaj gönderilmiş. Ama ben göndermedim. Bu virüs müdür bilgisayarıma bir sıkıntı olur mu? Link bu anladığım kadarıyla Steam hesaplarını çalmak için yapmışlar. Bilgi istiyor ve bilgiyi girince hesap çalınıyor.

Bildiğim kadarıyla o şekilde hesapları çalıyorlar bilgin olsun bulunmuş olduğum Discord kanallarında da birkaç kişi de daha gördüm ve daha sonra o hesaplar üzerinden linkler atılıyordu her kanala. Sakın o linklere tıklama.

Eğer Discord hesap bilgilerini başka bir scam sitesinde kullanmadıysan bilgisayarında şu anda trojan var. Mobil bir cihazdan e-posta ve sosyal medya hesaplarının şifresini değiştirip Kaspersky ile taratma yap.

Benzeri başıma geldi. Virüsü görev yöneticisinden beş dakikada fark ettiğim için tarama yapıp tüm hesapların şifresini değiştirmiştim. Sadece bir tane Discord hesabının şifresini değiştirmemiştim, aynı kalmıştı ve onunla 9-10 gün sonra insanlara link göndermişler.

Eğer Discord hesap bilgilerini başka bir scam sitesinde kullanmadıysan bilgisayarında şu anda trojan var. Mobil bir cihazdan e-posta ve sosyal medya hesaplarının şifresini değiştirip Kaspersky ile taratma yap.

Benzeri başıma geldi. Virüsü Görev Yöneticisi'nden beş dakikada fark ettiğim için tarama yapıp tüm hesapların şifresini değiştirmiştim. Sadece bir tane Discord hesabının şifresini değiştirmemiştim, aynı kalmıştı ve onunla 9-10 gün sonra insanlara link göndermişler.

Linke tıklasak bir şey olur mu sadece linke tıklamış bir arkadaş başka hiçbir şeye tıklamamış sıkıntı olur mu?

Linke tıklasak bir şey olur mu sadece linke tıklamış bir arkadaş başka hiçbir şeye tıklamamış sıkıntı olur mu?
Büyük ihtimalle hesap kırmak için şifre istemiştir website kandırma amacıyla veya linke tıkladığı zaman onaylandı mesaj görmüşlerse arkadan gizlice yazılım indirip çalıştırmış olabilir.

Ben linke hiç tıklamadım ama yine de o da taratma yapsın. Bir şey kaybetmez. Önemli olan sizin taratma yapmanız. Eğer Discord şifrenizi başka sitelerde kullanmadıysanız sizde kesinlikle trojan var.

Büyük ihtimalle hesap kırmak için şifre istemiştir website kandırma amacıyla veya linke tıkladığı zaman onaylandı mesaj görmüşlerse arkadan gizlice yazılım indirip çalıştırmış olabilir.

Sadece bir site açılmış onaylandı falan yazmamış get Nitro yazıyormuş sitede tıklamamış başka siteye başka kapatmış siteyi Malwarebytes da tarama yapmış bir şey çıkmamış bu linke tıklayan arkadaş bize linki atan arkadaş değil.

Geri
Yukarı