Discord insanı bozuyor mu?

5 senelik Discord geçmisimde bir sürü berbat rezil şey gördüm. Deep web katmanlarından alinmis igrenc mide bulandirici videolari sunucularda paylasiyorlardi. Birbirilerinin dini degerline kufurler ediyorlar, bunu havalı sanıyorlardı. Bu durum haliyle beni de etkilemeye baslamisti.
Discord benim icin artık cehennem gibi biseydi. Bir suru cete gibi topluluk, #0683,#4372 vb. rakamlar kullanarak kendilerini Discord'un tanrısı zannediyorlardi. Gercekten gülünç bir durum :D bence Discord bozdu. Eskiden arkadaslarimizla sesli girip oyunun keyfini doruklara kadar yasadigimiz bir yer olarak kalmalıydı. Eger siz de bu insanlardansanız size Technopat gibi forum sitelerinde takilmanizi oneririm. Beni ciddi anlamda düzeltti. Siz ne düşünüyorsunuz?

Discord zaten eski havayı vermiyor.
Tanıdığım çoğu kişi bıraktı çünkü sarmamaya başladı.
Eskiden tatlı ortamlar vardı ama şimdi sosyal medya zorbaları diyeceğim kendilerini bir şey sanıyorlar değerlere dinlere annelere babalara sövüyorlar bunların yaşları da 13'den başlıyor ailesi babası veriyor eline telefon bilgisayarı sövdükleri zaman bir şey sanıyorlar ve kendilerinin bundan haberi yok ama ileride çok sıkıntıya düşecekler. Özellikle ünlülere sövenler de bir süre sonra ünlüler de bıkıyorlar ki haklılar dava açıyorlar bu sefer anne babaları uğraşıyor. O yüzden Discord'a sadece 1 arkadaşım için giriyorum ya da sınıf arkadaşlarımla oyun oynamak için eskiden bayağı takılırdım ama artık neredeyse 0.

Hocam hayatta iki şeyi az kullandığım için bir nevi mutlu hissederim 1- Windows 10 2-Discord.
En son 2015-2016 ortalarına doğru TS3 kullanıyordum CS 1.6 Jailbreak adminliğinde birisi kaptan yetkisine sahip birine benim adım üzerimden hakaret etti. En sonunda mesut komiser kafasına dönderip sunucudan da banlamışlardı. Sonra Discord denen uygulamayı öğrendim aşırı acemiydim ve kendi sınıf grubumla (lise zamanı) Zula oynamak için açmıştık. Sonra o sunucuda fazla dayanmadı ergen meseleleri yüzünden bende kalıcı silmiştim. Günlük olarak oyundaki iletişim kanalları benim için yeterli oluyor.

Tercih ettiğiniz topluluklarla ilgili bir sorun bu. Topluluklardan kaynaklanan sorunlardan dolayı platformu sorumlu tutmak Discord'un da reddit gibi sansüre maruz kalmasını desteklemek demektir. Bu aynı zamanda aynı eleştiriyi internetin kendisine kadar götürüp tüm internetin bozduğunu iddia etmeyi de mümkün kılar. Bu da düşünce özgürlüğünü sansürlemeyen çalışan totaliter rejimlerin eline malzeme vermekten başka bir işe yaramaz.

Discord toplulukları hali hazırda zaten kamuya kapalı yerler. Buradaki tartışmalar google aramalarında çıkmıyor. Sıkıntılı gördüğünüz topluluklarda durmamanız aslında yeterli. Ebeveynlerin de tabi çocuklarının takıldığı toplulukları denetlemesi gerekiyor. Bu sadece Discord için değil tüm internet kullanımı için geçerli.

5 senelik Discord geçmisimde bir sürü berbat rezil şey gördüm. Deep web katmanlarından alinmis igrenc mide bulandirici videolari sunucularda paylasiyorlardi. Birbirilerinin dini degerline kufurler ediyorlar, bunu havalı sanıyorlardı. Bu durum haliyle beni de etkilemeye baslamisti.
Discord benim icin artık cehennem gibi biseydi. Bir suru cete gibi topluluk, #0683,#4372 vb. rakamlar kullanarak kendilerini Discord'un tanrısı zannediyorlardi. Gercekten gülünç bir durum :D Bence Discord bozdu. Eskiden arkadaslarimizla sesli girip oyunun keyfini doruklara kadar yasadigimiz bir yer olarak kalmalıydı. Eger siz de bu insanlardansanız size Technopat gibi forum sitelerinde takilmanizi oneririm. Beni ciddi anlamda düzeltti. Siz ne düşünüyorsunuz?
Bu bence insanın Discord'u nasıl kullandığına bağlı bir durum. 2017'den beri Discord kullanıyorum bu süre içerisinde birçok yayıncı/youtuber' ın sunucusunda moderatörlük, adminlik yaptım ve yaklaşık 2 sene önce Gamekit'in Türkiye'yi temsil eden moderatörü oldum hâlâ aktif bir şekilde Gamekit'de moderatörlük yapıyorum. Bu süreç bana çok deneyim kattı, birçok farklı ülkelerden arkadaşlarım oldu, bu vesileyle İngilizcemin gelişmesinde çok büyük katkısı oldu yani bu olayların başı da Discord'a bağlanıyor. Dediğim gibi Discord platformu tamamen senin nasıl kullandığına bağlı olarak değişen bir platform.

Discord benim icin artık cehennem gibi biseydi. Bir suru cete gibi topluluk, #0683,#4372 vb. rakamlar kullanarak kendilerini Discord'un tanrısı zannediyorlardi. Gercekten gülünç bir durum :D Bence Discord bozdu. Eskiden arkadaslarimizla sesli girip oyunun keyfini doruklara kadar yasadigimiz bir yer olarak kalmalıydı. Eger siz de bu insanlardansanız size Technopat gibi forum sitelerinde takilmanizi oneririm. Beni ciddi anlamda düzeltti. Siz ne düşünüyorsunuz?
Discord'da bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Public sunuculara girecek kadar düştüyseniz psikolog daha iyi bir tercih.

Discord'u bu sebeplerden ötürü kullanmayı bırakanları gerçekten anlamıyorum. Yani kaç yıldır Discord kullanıyorum dediğiniz tarzda insanlara hiç denk gelmedim nasıl kullandığınıza bağlı gerçekten. Saçma sapan sunucularda bulunmaktan kaçınıyorum. Sadece arkadaşlarımın ve birkaç yayıncının sunucusunda bulunuyorum. Bu tarz şahıslar bu sunuculara girdiği anda genelde banlanıyor zaten. Ayrıca içinde bulunduğunuz topluluktan ötürü Discord'a suç atmak saçma geldi sonuçta sizi orada zorla tutan yok. Discord'u hiçbir zaman sosyalleşip arkadaş yapmalık bir platform olarak görmedim.

Geri
Yukarı