Discord karttan 38.970 TL çekti

Selam,
aynı olay başıma geldi. şöyle anlatıyım bu son zamanlarda bu dolandırıcılık yöntemi inanılmaz artmış durumda.

Bir discord sunucusuna girdim ve diğer kanallara erişim için hesap doğrulaması( bir sitede yetkilendirme) istediler. Ben de linke tıklayıp hesabımla giriş yaptım ve sunucuda diğer kanallara erişimim oldu. (Sözde)

Halbuki site oltaymış, discord arayüzü şeklinde tasarlamışlar ve ben şifremi vs girince hesabıma direkt olarak giriş yapmışlar.
Hesabıma ininal kartim kayıtlıydı. Fazla bir miktar değil ama kartımda zaten yaklaşık 1300 lira vardı ve bu paranın tamamıyla nitro çekmişler.

İnsanların muhtemelen bu şekilde hesaplarını çalıp kartlarından nitro çekip bu nitroları satıyorlar. İşin komik yanı ise eğer kartın discord hesabına kayıtlı ise, alışveriş yaparken bir doğrulama ya da mesaj falan atmayabiliyor. Kısacası ben ininal bakiyeme girip bakmasam haberim olmayacakti.

Olayı gördüğüm gibi discorda ticket açtım. Şunu söyleyeyim yardımcı olmuyorlar. Adam akıllı cevap vermeleri bile yaklaşık olarak 1-2 hafta sürüyor ve bu cevap genellikle banka/kart şirketinizle görüşün diyorlar.

Aynı zamanda ininale mail atmıştım. Olayı tüm detaylarıyla açıkladım ve iade istediğimi söyledim. Harcama itirazı dilekçesi yazıp fotoğraf atmami söylediler ve kartımın kapatılacağını söylediler. Kabul ettim ve itiraz süreci başladı.

Her şeyi eksiksiz ve doğru yaptıktan yaklaşık bir hafta sonra harcama itirazınız onaylandi şeklinde sms attılar ve bakiyem hesabıma iade edildi.

Ne yapmalısın? Hem discordtan hem bankandan yardım istemelisin. Bu sesli görüşme olursa çok daha verimli olur.
Muhtemelen discord hesabin çalındı, discord hesabin şüpheli eylemlerden dolayı kapatılabilir. (Benimki kapatıldı) Şifreni değiştirmeli ve iki adımlı dogrulamayi aktifleştirmelisin.

İtiraz dilekçesini yolladiktan sonra cevap bekleyeceksin. Ve önerim, bir daha boyle olayların yaşanmaması için kartını hiçbir zaman bu tür yerlere kaydetme.

Sorun varsa yanıtlayabilirim.

Kartımdan 11 tane yıllık Nitro alınmış. Benim hiçbir şekilde haberim olmadı. Bilen bir arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim.

Öncelikle çok geçmiş olsun aynı olay benim de başıma geldi 2 tane 1 aylık Nitro almışlardı. Bankamı aradım sorunu hallettim. Acilen bankanıza haber verin ve kartınızı kapattırın.

Discord'dan ticket açtım ama ticket onaylanıyor farklı yerlere atiyor.

Sürekli ticket atıp rahatsız edin emin olun dönerler ben 16 tane ticket açmıştım. (100 gibi absürt rakamlarda açmayın.)

3D Secure iPhone yardımıyla kırabiliyorlar. Kısacası kartınız internete düşmüş sanırım. Discord'daki illegal abilerimiz iPhone yardımıyla method yapıp kartınızı kullanmış. Geçmiş olsun...

Kanka kartın ister Online açık olsun olmasın saçma saçma dikkat etmeden Link açarsan VERI girersen GG. O bilgilerı söke söke alırlar dikkatli olalım.

Kartımdan 11 tane yıllık Nitro alınmış. Benim hiçbir şekilde haberim olmadı. Bilen bir arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim.
Nası geri alırsın bilmiyorum ama bu sana ders olsun, kartını sürekli internete kapalı tut ve limit koy, uygulamadan anlık olarak istediğin zaman ayarlayabiliyosun bunları. Sadece alışveriş yapacağın zaman anlık olarak önce, limitini alışveriş miktarı kadar ayarlayıp internete aç alışverişten sonra hemen tekrar internete kapat. Sanal kartta kullansan bunu yap.

Discord değil birisi kartından 11 yıllık almış

Play Store veya App Store üzerinden satın alıma itiraz et. Aynı durum iki gün önce başıma geldi dün iadesi gerçekleşti. Hemen yapman gerek. Ve böyle durumları foruma yazmayın zaman kaybettirir. Kendinizin kurtarıcısı olun.

Geçmiş olsun umarım bir daha başınıza gelmez, son yıllarda yapılan banka mevzuatlarındaki değişiklikleri takip ederseniz boşuna uğraştığınızı görebilirsiniz.

Kimin loguna düştü iseniz artık. Şunu nasıl başarıyorsunuz anlamıyorum.

Bu tarz durumlar ülkezde sıklıkla karıştırılıyor ne bileyim direkt yazacağına direk yazanlar şarj var mı diye soranlar vb ama bunları sürekli uyarmak veya büyük bir hata tarzı algılamak çok yanlış bana kalırsa gelişmeme sebebi sadece sensin adamakıllı raporlayıp düzelttirebilirdin veya uygun bir dille açıklayabilirdiniz ama siz de haklısınız egonuzu tatmin etmeniz gerek. Kimseyi düşük küçürmeye hakkımız yok. Seni son derece medeni ve Türk diline hakim insan.

Kimin loguna düştü iseniz artık. Şunu nasıl başarıyorsunuz anlamıyorum.

Bu tarz durumlar ülkezde sıklıkla karıştırılıyor ne bileyim direkt yazacağına direk yazanlar şarj var mı diye soranlar vb ama bunları sürekli uyarmak veya büyük bir hata tarzı algılamak çok yanlış bana kalırsa gelişmeme sebebi sadece sensin adamakıllı raporlayıp düzelttirebilirdin veya uygun bir dille açıklayabilirdiniz ama siz de haklısınız egonuzu tatmin etmeniz gerek. Kimseyi düşük küçürmeye hakkımız yok. Seni son derece medeni ve Türk diline hakim insan.

Birini raporlamak kadar sıkıntılı bir durum yok bence. Egomu tanımadığım bir insan üstünden tatmin edecek kadar düşmedik. Aynı şekilde sizde tanımadığınız birisini küçük düşürmeye çalışarak (sizin lafınızla) "egonuzu tatmin ediyorsunuz" ben sadece arkadaşı doğruya yönlendirmek istedim.

Birini raporlamak kadar sıkıntılı bir durum yok bence. Egomu tanımadığım bir insan üstünden tatmin edecek kadar düşmedik. Aynı şekilde sizde tanımadığınız birisini küçük düşürmeye çalışarak (sizin lafınızla) "egonuzu tatmin ediyorsunuz" ben sadece arkadaşı doğruya yönlendirmek istedim.

Üslup önemli hocam, tabii doğruya yönlendirmek doğru olan ama ufak bir dalgınlığına gelmiştir ne bileyim kafası dağınıktır veya sadece bilmiyordur öyle yazıldığını. Bana sadece hitap şeklinizin kaba ve küçümsemeci geldiğini belirttim.

Yeni konular

Geri
Yukarı