Discord, oyunun FPS'ini düşürüyor

Z3dO

Centipat
Yer
Valentine
Daha fazla  
Arkadaşımla oynarken Discord'dan oynuyoruz, donanım ivmesini kapatmama rağmen Discord FPS düşürüyor. Çözümü var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşımla oynarken Discord'dan oynuyoruz, donanım ivmesini kapatmama rağmen Discord FPS düşürüyor. Çözümü var mıdır?
Başka bir çözümü yok.

Oyun arayüzünü kapatın.
1684076438143.png

Bilgisayarın Discord kaldıramayacak kadar kötüyse. Maalesef telefondan kullanmaktan başka seçeneğin yok. Yukarıdaki iki seçenek pek de fayda etmez. Donanım ivmesini kapatman ekran kartı VRAM'ini düşürür o kadar. Ekran kartından inen yük işlemci ve RAM'e biner. Bu anlaşılmayacak kadar donanım kullanımı arttırsa da performans belki arttırabilir.

Oyun oynarken CPU kullanımın % kaç? Darboğaz olabilir.

Minecraft gibi işlemci oyunuysa kendi sistemimden biliyorum Discord'un kastırdığı bütün sistemlerde aralıksız %95-100.

Minecraft gibi işlemci oyunuysa kendi sistemimden biliyorum Discord'un kastırdığı bütün sistemlerde aralıksız %95-100.

CPU kullanan programları kapatmalısın. Arkada program açık olmasın. Hatta Windows Defender'i kapatabilirsin. Kötü CPU'larda kayda değer bir fark yaratıyor. Benim işlemcim iyi olduğu halde kapatıyorum. Bir Inspectre programı var orada 2 şey devre dışı bırakıyorsun o da cpu kullanımını azaltır. Güvenlikle alakalı o program da.

Donanım ivmesini ayarlar>gelişmiş kısmından kapat. Oyun içi arayüz FPS'yi düsürüyor, neden gülme atmışlar çözemedim. Bu ikisini kapat olmazsa başka alternatifler deneyebilirsin TeamSpeak3 gibi. Birkaç tane daha Discord alternatifi program vardı adını hatırlayınca yazarım.

Revolt, Guilded.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı