Discord'da konuşurken oyunun sesinin gitmesi

İşletim sistemi
Windows 10

realmoonlight

Kilopat
Makaleler
6
Yer
Montreal, QC, Canada
Discord'da arkadaşlarınla konuşurken oyunun sesi gidiyor. (Tüm oyunlarda.) ancak konuşmazken ses oluyor. (Ses kanalında aktif değilken, bağlı değiken.) çözümlerinizi bekliyorum, birden çok çözümü aynı cevap altına yazarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir yerden ayarı vardı bunun. Ama tam olarak nereden olduğunu hatırlamıyorum Ses ile ilgili bölümü biraz kurcalarsanız Windows'tan bulabileceğinizi düşünüyorum.

Bende de bas konuştan çıkınca oluyor o. O yüzden bas konuşta kalmak zorunda kalıyorum. Hatta bas konuşta mesela konuşurken sıkarsam onun sesi de gidiyor, ve yahut müzik dinlersem.

Normal konuşunca mı oluyor yoksa yayın açınca mı?

Arkadaşlarımla konuşursam oyunun sesi gidiyor eğer disconnect atarsam Discord'da ses kanalından oyunun sesi geri geliyor kısacası ya oyunun ya Discord'un sesini kullanmak zorundayım.
Oyunu yönetici olarak çalıştırın. Bu sefer Discord sorun yaparsa ikisini de yönetici olarak çalıştırın.

Her seferinde bunu yapmak bana mantıklı gelmedi.

Arkadaşlarımla konuşursam oyunun sesi gidiyor eğer disconnect atarsam Discord'da ses kanalından oyunun sesi geri geliyor kısacası ya oyunun ya Discord'un sesini kullanmak zorundayım.

Her seferinde bunu yapmak bana mantıklı gelmedi.
Oyun veya uygulamanın exe dosyasında özelliklere gir, uyumlulukta yönetici olarak çalıştırı seç, TAMAM'a tıkla. Her seferinde böyle yapılmaz zaten.

Discordda ses ayarlarına gel. Aşağıda gösterdiğim kısımı benim gibi yap. İngilizce ama hangisi olduğunu anlarsın.
cc.PNG

Geri
Yukarı