Çözüldü Discord ses çok az gidiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

fuatkorkmazz34

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yeni SSD aldım Windows yükledim.

Bilgisayarımı açtıktan sonra Discord'da karşıya sesim çok az gidiyor. Realtek'i falan güncelledim. Kayıttan mikrofon sesini yükselttim, Discord'ta sesleri yükselttim fakat sorun aynı. Dün gayet iyi gidiyordu sesim ama formattan sonra böyle oldu.

Sebebi ne olabilir? Yardımcı olabileceklere teşekkürler

Bir format attırdığın yere git sor, birşey mi yaptınız diye.

Benim başıma böyle bir şey gelmişti mikrofonu çıkartıp taktığımda düzelmişti. Bir kere daha başıma gelmişti bu sefer diğer dediğim şekilde olmayınca windows ayarlarından mikrofonun ayarlarına baktım sesi en aza inmiş oradan düzeltmiştim dediklerimi yaparsan düzelecektir umarım.

Merhaba arkadaşlar. Yeni SSD aldım Windows yükledim.

Bilgisayarımı açtıktan sonra Discord'da karşıya sesim çok az gidiyor. Realtek'i falan güncelledim. Kayıttan mikrofon sesini yükselttim, Discord'ta sesleri yükselttim fakat sorun aynı. Dün gayet iyi gidiyordu sesim ama formattan sonra böyle oldu.

Sebebi ne olabilir? Yardımcı olabileceklere teşekkürler
Sistem bilgilerinizi yazar mısınız? Sürücüyü nereden edindiniz? Ayrıca başka uygulamalarda da bu sorunu yaşıyor musunuz?

Ses arkadaşlarımda en yüksekte fakat sorun hala aynı maalesef.

Formatı kendim attım,birçok kez atmıştım fakat hiç bu sorunu yaşamamıştım.

@Ecmel Mikrofon ayarları falan hepsi en yüksekte ama çok az gidiyor hala

Mikrofonun girişini çıkartıp iyice takın. Eğer olmazsa DC'de "Ses ve görüntü" ayarları var. Oradan "Giriş Sesi" seviyesini en sona getirin, giriş aygıtınızı da mikrofonunuzu seçin.

Denilenlerin hepsini denedim fakat sorun aynı.

Ancak şöyle bir durum var.Kulaklıkla birşey dinlerken discorddan test ettiğimde kulaklıkta dinlediğim bir şarkıyı testte gayet net duyuyorum ancak ben konuşurken duyamıyorum :D

Benim sesimi algılamıyor mikrofonum ancak kulaklığın içinden gelen sesi algılıyor ve daha net veriyor

Denilenlerin hepsini denedim fakat sorun aynı.

Ancak şöyle bir durum var.Kulaklıkla birşey dinlerken discorddan test ettiğimde kulaklıkta dinlediğim bir şarkıyı testte gayet net duyuyorum ancak ben konuşurken duyamıyorum :D

Benim sesimi algılamıyor mikrofonum ancak kulaklığın içinden gelen sesi algılıyor ve daha net veriyor
Belki siz konuşurken kısık sesle konuşuyorsunuzdur?

Yeni konular

Geri
Yukarı