Discord Sesli İletişim 5000 Ping Sorunu

Wuthrad

Hectopat
Discord'da sesli iletişime girdiğimde daima sabit 5000 ping alıyorum. Fiber internete geçmeden önce bir sorun yoktu ama TTNET Fiber'e geçtiğim bir aylık süre boyunca bu böyle devam ediyor. Dünya genelinde birçok kişi aynı sorunla karşı karşıya bu sorunu yaşayıp çözebilen var mı acaba?

Uzaktan eğitimler de artık Discord üzerinden yapılmaya başlandı. Türkiye'de pek kullanılmıyor fakat diger ülkelerde yogunluk fazla. Sunucunun bölgesini değiştirmeyi deneyin.

Uzaktan eğitimler de artık Discord üzerinden yapılmaya başlandı. Türkiye'de pek kullanılmıyor fakat diger ülkelerde yogunluk fazla. Sunucunun bölgesini değiştirmeyi deneyin.
Bütün sunucularda böyle maalesef.
Ping aldığınız esnada interneti kullanan (Discord dışında.) bir uygulama var mı ?
Hayır, sadece discord kullanımda.

ISS'den bağlanmıyorsanız sorun Discord sunucularında olma ihtimali yüksek. Başkaları aynı sorunu yaşıyor mu? Yaşamıyorsa modeme daha yakın durarak varsa kabloyla yoksa Wi-Fi üzerinden 5 GHz kullanarak bağlanın.

Bunu açmayı deneyin.
Ekran görüntüsü 2020-09-24 003912.png

IPv6 protokolünü kapatın. CMD'ye "Ipconfig/flushdns" "ipconfig/release" "ipconfig/renew" bu komutları girdikten sonfa bilgisayarı yeniden başlatın. Modem arayüzünde UPNP ayarını kapatın. Çoğu kişi UPNP'yi kapatınca sorunun çözüldüğünü bildirmiş.

IPv6 protokolünü kapatın. CMD'ye "Ipconfig/flushdns" "ipconfig/release" "ipconfig/renew" bu komutları girdikten sonfa bilgisayarı yeniden başlatın. Modem arayüzünde UPNP ayarını kapatın. Çoğu kişi UPNP'yi kapatınca sorunun çözüldüğünü bildirmiş.
ISS'den bağlanmıyorsanız sorun Discord sunucularında olma ihtimali yüksek. Başkaları aynı sorunu yaşıyor mu? Yaşamıyorsa modeme daha yakın durarak varsa kabloyla yoksa Wi-Fi üzerinden 5 GHz kullanarak bağlanın.

Tamamını yaptım ama maalesef sorun devam ediyor. Yine de teşekkürler yardımlarınız için.

Aynu sorunu bende yaşıyorum ttnet fibere geçtim ve discord 5000 ms ve çoğu avrupa sunucusuna bağlı olan oyunlara (valorant, rainbow, among us) giremiyorum bağlantı hatası diyor yardım edebilir misiniz
Aynu sorunu bende yaşıyorum ttnet fibere geçtim ve discord 5000 ms ve çoğu avrupa sunucusuna bağlı olan oyunlara (valorant, rainbow, among us) giremiyorum bağlantı hatası diyor yardım edebilir misiniz
Ayrıca hiç bir internet hızımda sıkıntı yokken 5000 ms diyor ama hrhangi ses sorunu vb yok

Arkadaşlar Bendede Bu Sorun Var Dı Nasıl Çözdüğümü Anlatıyım=
>Başlata %appdata% yazıyoruz.
>Discord Dosyasını Buluyoruz Sağ Tıklayıp Sil Diyoruz.
>Bu İşlemleri Yaptıktan Sonra Kullandığımız Modemi Fabrika Ayarlarına Getiriyoruz.
>ve modemin fabrika çıkışlı şifreyi yazıyoruz ve giriyoruz Olay Çözülmüş Oluyor

Artık İşlerinizi Hallettikten Sonra Modemin Adını Ve Şifresini Değiştirirsiniz 😘

Geri
Yukarı