Discord sunucusu nasıl büyütülür?

FT32566

Hectopat
Sunucuya nasıl aktif üye çekebilirim?
Zamanında partnerlik sistemi yaptım ama sadece partnerlik için gelenler oluyor aktif bir üye gelmesi çok zor.
Disboard'da sürekli öne çıkar yapıyorum geldiği oluyor ama bir süre sonra çıkıyorlar.
Bu arada disboardda önerdiğiniz etiketler varsa söylerseniz sevinirim.
Sunucumu Twitch kanalım için açmıştım ama 5-6 kişi aktif sadece.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sunucunuzun amacı nedir?
Sunucuya nasıl aktif üye çekebilirim?
Zamanında partnerlik sistemi yaptım ama sadece partnerlik için gelenler oluyor aktif bir üye gelmesi çok zor.
Disboard'da sürekli öne çıkar yapıyorum geldiği oluyor ama bir süre sonra çıkıyorlar.
Sunucumu Twitch kanalım için açmıştım ama 5-6 kişi aktif sadece.

Merhaba sunucunu tanıtmak için aynı anda 2 platformdan yayın yaparak (oyun yayını) ve Discord sunucu linkini bırakarak üye kasabilirsin. En iyi yöntem restream. IO kullanarak hem Twitch hesabını hem YouTube hesabını bağlayıp oradan 2 platformdan yayın açmak. Heleki oynadığın oyun Valorant, CS:GO gibi info verilmesi gereken oyunlar ise Discord'da 1-2 kişi sese girin sizle oynamak isteyenler zaten iyi oyun deneyimi için Discord'da seslinize gelir.

Twitch sunucusu genel olarak LoL falan oynuyoruz.

2 tane büyüttüğüm sunucu var sunucuyu pazarlamak için yayınlarında sunucundan bahsedebilirsin özellikle Instagram'ya da YouTube gibi yerlerde Twitch hesabın için kanal ya da sayfa açabilirsin eğer LoL sunucusu açıcaksan Template'lerden (şablon) ilham alabilirsin. Bunlar en temel şeyler isteklerini bilmeden en fazla bu kadarını verebilirim. Geç gördüğüm için kusura bakmayın.

Disboard'u önermem sunucuya hiçbir üye çekmiyor. Fazla üyesi var sunucumun ama öne çıkanlara bile giremiyorum. Sunucumda boşa yer kaplıyor sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı