Discord sunucusuna izinsiz girildi

393654

Kilopat
Makaleler
1
Normalde yetkililer kayıt etmeden sohbet kanallarına erişim sağlanamaz. Ancak bu şahıs kendi başına kayıt edilmeden sunucuya girmiş girdiği gibi de sohbet kanalına erişim sağlamış. Üstelik adamı banlayamıyorum. Üstüne basılı tutup yasakla diyorum bilinmeyen ağ hatası diyor. Bot ile banlamaya çalışıyorum geçersiz kullanıcı diyor. Aşağıya resimler bıraktım. Nasıl yaptı bunu? Discord çalışanı falan diyeceğim ama imkansız gibi duruyor.

Screenshot_20220430_091808.jpg

Screenshot_20220430_091725.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış yere yazıyorsun komutta. "User" kısmından sonra etiketleyeceksin. Ayrıca basılı tutunca yasaklı butonu çıkmamalı, öyle bir özellik yok.

Normalde yetkililer kayıt etmeden sohbet kanallarına erişim sağlanamaz. Ancak bu şahıs kendi başına kayıt edilmeden sunucuya girmiş girdiği gibi de sohbet kanalına erişim sağlamış. Üstelik adamı banlayamıyorum. Üstüne basılı tutup yasakla diyorum bilinmeyen ağ hatası diyor. Bot ile banlamaya çalışıyorum geçersiz kullanıcı diyor. Aşağıya resimler bıraktım. Nasıl yaptı bunu? Discord çalışanı falan diyeceğim ama imkansız gibi duruyor.

Botlarda açık olabilir. Veya bot kendi botudur. Böylece sizin oraya hiç uğraşmadan girebilir.

Arkadas galiba plugin kullanuyor kendisi sahipmolmasa bie sahibi banlayabilir veya kendisini kayit edebilir bende kullaniyorum ama sadece sunucu patlatmak icin :))
O kisiyi bildirirseniz hesabi askiya alinir

Arkadas galiba plugin kullanuyor kendisi sahipmolmasa bie sahibi banlayabilir veya kendisini kayit edebilir bende kullaniyorum ama sadece sunucu patlatmak icin :))
Discord tamamen saçmalıktan ibaret fikrimce. İyiki bırakmışım discordu. Güvenlik açıklarından tut pluginlere kadar.

Ayrıca basılı tutunca yasaklı butonu çıkmamalı, öyle bir özellik yok.
Mobilden kullanıyor arkadaş, onu kastetmiş.

Plugin dediğiniz script'ler client-side çalışır, Discord kullanıcılarına ve sunucularına (makine) doğrudan etki etmez. Discord hileleri değildir. Yani dediğiniz gibi plugin ile ban atma, kendine rol verme gibi durumlar mümkün değildir. Plugin ile sunucu patlatma olayını da biraz güzel sıkmışsınız.

Son düzenleme:
Yanlış yere yazıyorsun komutta. "User" kısmından sonra etiketleyeceksin. Ayrıca basılı tutunca yasaklı butonu çıkmamalı, öyle bir özellik yok.
Hayır, doğru yazıyorum. Her zaman oluyorda bu şahıs için niye olmuyor yanlış yere yazıyorsam? Basılı tutma derken sağ tıklamayı kastettim. Sağ tıklayınca "yasakla" diye seçenek var. Birkaç ay önce geldi bu özellik.
Botlarda açık olabilir. Veya bot kendi botudur. Böylece sizin oraya hiç uğraşmadan girebilir.
Arius bot kullanıyorum.
Şahsın üstüne sağ tık atın oradan engelle deyin.
Olmuyor işte. Hata veriyor.
Edit: Sunucudaki bot bozulmuş o yüzden yeni gelenlerin erişimi varmış. Banlayamadığım adamda sunucudan gitti bir anda. (kendi çıkmadı).

Son düzenleme:

Geri
Yukarı