Discord sunucusunda aktif olmayanları atacak bot var mı?

Souflyyyy

Centipat
Merhaba dostlar, Discord sunucumda aktif olmayanları atabilecek bir bot istiyorum şöyle ki aktif bir sunucu olmasını istiyorum. Her hafta pazartesiden yine aynı pazartesiye aktif olmayan kişilerin listesini atacak ve sunucudan otomatik olarak atacak böyle bir bot var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba dostlar, Discord sunucumda aktif olmayanları atabilecek bir bot istiyorum şöyle ki aktif bir sunucu olmasını istiyorum. Her hafta pazartesiden yine aynı pazartesiye aktif olmayan kişilerin listesini atacak ve sunucudan otomatik olarak atacak böyle bir bot var mı?

Üyeler kısmına geldiğinizde çıkar bölümü var örnek veriyorum 7 gün'ü seçerseniz 7 gündür Discord'da aktif olmayan veya hiçbir mesajı olmayan üyeleri atıyor deneyebilirsiniz.

Bot yerine moderatör yapabilir bu görevi. Kodlaması biraz zor olabilir çünkü hocam. Moderatörler her gün kontrol ederler üyelerin aktiflik durumunu. Sonucu sizinle paylaşırlar o şekilde karar veririsiniz. Bu arada bot kodlayacaksınız sandım, bot alacaksınız sanırım.

sanırım bu çalışır

// "kickoffline" komutuclient.on('message', message => { // Komutun "kickoffline" olup olmadığını ve komutun sunucu kanalında mı yoksa özel mesajda mı kullanıldığını kontrol edin if (message.content.startsWith('kickoffline') && message.channel.type === 'text') { // Sunucudaki üyeleri alın const guildMembers = message.guild.members.cache; // Çevrimdışı olan kullanıcıları filtreleyin const offlineMembers = guildMembers.filter(member => member.presence.status === 'offline'); // Çevrimdışı olan kullanıcıları atın offlineMembers.each(member => { member.kick() .then(kickedMember => console.log(`Atılan üye: ${kickedMember.user.tag}`)) .catch(console.error); }); }});

sanırım bu çalışır

// "kickoffline" komutuclient.on('message', message => { // Komutun "kickoffline" olup olmadığını ve komutun sunucu kanalında mı yoksa özel mesajda mı kullanıldığını kontrol edin if (message.content.startsWith('kickoffline') && message.channel.type === 'text') { // Sunucudaki üyeleri alın const guildMembers = message.guild.members.cache; // Çevrimdışı olan kullanıcıları filtreleyin const offlineMembers = guildMembers.filter(member => member.presence.status === 'offline'); // Çevrimdışı olan kullanıcıları atın offlineMembers.each(member => { member.kick() .then(kickedMember => console.log(`Atılan üye: ${kickedMember.user.tag}`)) .catch(console.error); }); }});
// "kickoffline" komutu
client.on('message', message => {
// Komutun "kickoffline" olup olmadığını ve komutun sunucu kanalında mı yoksa özel mesajda mı kullanıldığını kontrol edin
if (message.content.startsWith('kickoffline') && message.channel.type === 'text') {
// Sunucudaki üyeleri alın
const guildMembers = message.guild.members.cache;

// Çevrimdışı olan kullanıcıları filtreleyin
const offlineMembers = guildMembers.filter(member => member.presence.status === 'offline');

// Çevrimdışı olan kullanıcıları atın
offlineMembers.each(member => {
member.kick()
.then(kickedMember => console.log(`Atılan üye: ${kickedMember.user.tag}`))
.catch(console.error);
});
}
});

bu şekilde olucak

Sanırım bu çalışır

// "Kickoffline" komutuclient. On('message', message => { // Komutun "kickoffline" olup olmadığını ve komutun sunucu kanalında mı yoksa özel mesajda mı kullanıldığını kontrol edin if (message. Content. StartsWith('kickoffline') && message. Channel. Type === 'text') { // Sunucudaki üyeleri alın const guildMembers = message. Guild. Members. Cache; // Çevrimdışı olan kullanıcıları filtreleyin const offlineMembers = guildMembers. Filter(member => member. Presence. Status === 'offline'); // Çevrimdışı olan kullanıcıları atın offlineMembers. Each(member => { member.kick() .then(kickedMember => console.log(Atılan üye: ${kickedMember.user.tag})) .catch(console.error); }); }});

// "Kickoffline" komutu
Client. On('message', message => {
// Komutun "kickoffline" olup olmadığını ve komutun sunucu kanalında mı yoksa özel mesajda mı kullanıldığını kontrol edin
İf (message. Content. StartsWith('kickoffline') && message. Channel. Type === 'text') {
// Sunucudaki üyeleri alın
Const guildMembers = message. Guild. Members. Cache;

// Çevrimdışı olan kullanıcıları filtreleyin
Const offlineMembers = guildMembers. Filter(member => member. Presence. Status === 'offline');

// Çevrimdışı olan kullanıcıları atın
OfflineMembers. Each(member => {
member.kick()
.Then(kickedMember => console.log('Atılan üye: ${kickedMember. User. Tag}'))
.Catch(Console. Error);
});
}
});

Bu şekilde olacak

Hocam Komut olarak çalıştırmaktan bahsetmiyor Üyelerin aktiflik durumunu sürekli kontrol edecek, ve uzun zamandır aktif değilse mesajı yoksa tamamen otomasyon olarak botun kendisinin atmasından bahsediyor.

Geri
Yukarı