Discord tehlikeli bir uygulama mı?

404353

Decapat
Makaleler
2
Merhabalar, Discord hakkında bir konu açmak istedim. Discord indirmek istiyorum fakat içinde TC kimlik numarası çalma, kredi kartı hackleme olaylarına kadar çok fazla suç işleyen insan var. Sizce Discord insanlar için tehlikeli mi? Bunlardan nasıl korunabiliriz?

Merhaba, Discord hakkında bir konu açmak istedim. Discord indirmek istiyorum fakat içinde T.C. kimlik numarası çalma, kredi kartı hackleme olaylarına kadar çok fazla suç işleyen insan var. Sizce Discord insanlar için tehlikeli mi? Bunlardan nasıl korunabiliriz?

Saçma saçma sunuculara girmeden arkadaşlarla oynamak için gayet iyi bir uygulama.

Merhaba, Discord hakkında bir konu açmak istedim. Discord indirmek istiyorum fakat içinde T.C. kimlik numarası çalma, kredi kartı hackleme olaylarına kadar çok fazla suç işleyen insan var. Sizce Discord insanlar için tehlikeli mi? Bunlardan nasıl korunabiliriz?

Bu tür serverlara girmeyerek.

O suçları işleyenler 10 yaşında veletler. Size hiçbir şey yapamazlar. DM'den rahatsız ediyor, T.C.'nizi vs söylüyorsa "öyle miymiş","bana niye bildiğim şeyleri söylüyorsun" gibi dalga geçin. Saçma sunuculara girmeyin. Arkadaşlarınızla konuşun. Bir zararını görmezsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Saçma sapan serverlara girmezseniz hiçbir sıkıntı yaşamazsanız, güvenli gezmek istiyorsanız gerçek adınızı ve soy adınız kullanmayın yeter zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani o veletlerden pek bir şey olmaz fakat yine de emin olmak istiyorsanız adınızı, yaşadığınız şehri ve yaşınızı kimseye söylemeyin.

Merhaba, Discord hakkında bir konu açmak istedim. Discord indirmek istiyorum fakat içinde T.C. Kimlik numarası çalma, kredi kartı hackleme olaylarına kadar çok fazla suç işleyen insan var. Sizce Discord insanlar için tehlikeli mi? Bunlardan nasıl korunabiliriz?

Bunları yapanların çok büyük kesimi yaşı çok küçük özenti çocuklar oluyor. Bulaşmadığınız sürece hiçbir şey olmaz üstüne üstlük olsa bile hiçbir şey yapamazlar. Bilgili olan birisi zaten boş yere sizle uğraşmaz. Bilgisi olan birisiyle nadir karşılaşırsınız çoğu yalandan gösteri yapıyorlar.

O suçları işleyenler 10 yaşında veletler. Size hiçbir şey yapamazlar. DM'den rahatsız ediyor, T.C.'nizi vs söylüyorsa "öyle miymiş","bana niye bildiğim şeyleri söylüyorsun" gibi dalga geçin. Saçma sunuculara girmeyin. Arkadaşlarınızla konuşun. Bir zararını görmezsiniz.
Saçma sapan serverlara girmezseniz hiçbir sıkıntı yaşamazsanız, güvenli gezmek istiyorsanız gerçek adınızı ve soy adınız kullanmayın yeter zaten.
Hocam gerçek adım ve soyadımı kullanmıyorum. Hesabım 2 faktörlü doğrulama ile korunuyor. Telefon numaram e postam gibi önemli verilerimi de discorda kaydettim. Yaşadığım şehri söylemiyorum. Annemin babamın ve ailemdeki kimsenin ismini söylemiyorum. Bunları yaparsam güvendeyim değil mi?

Hocam gerçek adım ve soyadımı kullanmıyorum. Hesabım 2 faktörlü doğrulama ile korunuyor. Telefon numaram e postam gibi önemli verilerimi de discorda kaydettim. Yaşadığım şehri söylemiyorum. Annemin babamın ve ailemdeki kimsenin ismini söylemiyorum. Bunları yaparsam güvendeyim değil mi?
Boş beleş kişiliklerle uğraşmadığınız sürece sorun yok. Boşuna korkuyorsunuz. Discord merdiven altı bir uygulamada değil.

Geri
Yukarı