Discord tehlikeli bir platform mu?

YGTOzkn

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, bu konuyu açmamın en temel nedeni son zamanlarda çoğalan "insanları tehdit etme ve taciz etme" konusu. Discord'da bu gibi unsurlardan nasıl kaçınabilirim? Veya bu gibi şeyler ile karşılaştığımda ne yapmalıyım? Bu gibi sorulara cevap verirseniz çok mutlu olurum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Discord tehlikeli değil, her platform tehlikeli. Discord'da tehdit çok oluyor ama adını soyadını ve şehrini bilen biri Instagram'dan da tehdit eder etmesine ama en nihayetinde panelcilerin, tehdit edenlerin, saldırganların en çok bulunduğu, topluluk oluşturduğu ve gruplaştığı yer Discord. Dolayısıyla birisiyle Instagram'da kavga edersen sadece kavga edersin ama Discord'da kavga edersen sana 10 dakika sonra tüm bilgilerini yollayabilir çünkü o tiplere denk gelme ihtimalin fazla. Kullanmanı önermem.

Merhaba, bu konuyu açmamın en temel nedeni son zamanlarda çoğalan "insanları tehdit etme ve taciz etme" konusu. Discord'da bu gibi unsurlardan nasıl kaçınabilirim? Veya bu gibi şeyler ile karşılaştığımda ne yapmalıyım? Bu gibi sorulara cevap verirseniz çok mutlu olurum. Teşekkürler.

Birisi sana bilgilerini atıp tehdit ederse şunu de ve engelle "he uglum ole mi olub". Oradakiler maksimum 16 yaşında olduğu için hiçbir şey yapamaz.

Bu gibi şeyler genelde topluluk sunucularında bulunduğun için başına gelir. Kimseye kişisel bilgilerini verme, bilmediğin linklere tıklama, bilmediğin şeyleri indirme.

@YGTOzkn 2017'den beri kullanıyorum şu ana kadar 1 kere bile tanımadığım birinden mesaj vesaire almadım. Eğer saçma sapan gruplara katılmazsanız bir şey olmaz. Uğraşma diye uyarayım eğer gerçek hayatta tanımadığın biri vesaire senden yaşını isterse veya atıyorum 5+6 nedir diye sorarsa ve sen 11 diye cevap verirsen, "Discord kullanmak için yaşı küçük" diye raporlayıp Discord hesabını banlatabiliyor.

Son düzenleme:
Senden ismini ve soyismini ve yaşını isteyecekler sonrasında kimlik numaranı ve ailenin numarasını bulacak ve tehdite başlayacak mesela senin evine bomba ihbarı yapayim mi tarzı, sana tavsiyem direkt engelle ve boş ver yapamayacak zaten anca klavye delikanlılığı yapacak engelle boş ver.

Geri
Yukarı