Discord üzerinde T.C. kimlik numarasını bulan kişi için ne yapılabilir?

Bir tanımadığım kişi Discord üzerinden datası var. Sanırsam T.C. Kimliğimi bulmuş ve ailemin T.C. Kimlikle bir şey yapabilirler mi? Ne olur yardımcı olun, ne yapmam gerekiyor? 18 yaş altıyım bu konudan aileme de bahsedemedim, yayacağını söylüyor. Ne yapmalıyım?

İfşa edeceğini söylüyor bilgilerimi bulmuş ve binzat gözümün önüne attı ne yapmalıyım.

T.C kimlik bulunması zor bir şey değil ve size bir şey yapamaz ama yine de çocuk şube'ye gidip şikayetçi olun ailenizede söyleyin korkmayın.

Discord bir siber suçta seni ilk satacak platformlardan. Gidip siber suçlara veya herhangi bir yere şikayet edebilirsin ama değeceğini sanmıyorum. Sonuçta herkesin vatandaşlık bilgileri çoğu kişinin elinde, güncel olarak şu anda bile SQL hack yapanlar var. Sana özel bir durum olmadığı için gönlünü rahat tutabilirsin, karşı tarafın hiçbir şey yapabileceğini sanmıyorum. T.C. Bulma işi sadece göz korkutma amaçlı her bireyin yapabileceği bir şey.

Savcılağada şikayette bulunabilir.

Discord bir siber suçta seni ilk satacak platformlardan. Gidip siber suçlara veya herhangi bir yere şikayet edebilirsin ama değeceğini sanmıyorum. Sonuçta herkesin vatandaşlık bilgileri çoğu kişinin elinde, güncel olarak şu anda bile SQL hack yapanlar var. Sana özel bir durum olmadığı için gönlünü rahat tutabilirsin, karşı tarafın hiçbir şey yapabileceğini sanmıyorum. T.C. Bulma işi sadece göz korkutma amaçlı her bireyin yapabileceği bir şey.

Bilgilerim ve ailemin bilgileri önüme atılmış ve yayılacağı söyleniyor korkmamalı mıyım sence bu durumda?

Gidip şikayette bulunabilirsin sana kalmış tabii ki aynı zamanda bu konudan tonlarca var bir de onlara bak istersen belki için rahatlar yani pek bir şey olacağını düşünmüyorum.

Diğer konuları da inceleyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternette girdiğiniz tüm siteler IP adresinizi saklı tutar.
Discord IP'yi mahkemeye ya da siber güçlere verebilir.
Discord Resmi olarak Türkiyede temsilcilik bulundurmuyor. Haliyle Türk yargısı tarafından tanımsız oalrak lanse ediliyor. İP'yi saklı tutması onu paylaşabileciği anlamına gelmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı