Discord üzerinden gönderilen dosya virüslü olabilir mi?

Saintes Maries

Centipat
Sınıf arkadaşım bugün ortak proje yaptığımızdan dolayı Discord üzerinden bana bir dosya linki gönderdi. Linki indirdim ancak üstüne tıklamadan, açmadan dosyayı direkt sildim. Dosya resmi ekteki gibidir. Bu dosya virüslü olabilir mi?
Ekran görüntüsü 2023-04-22 224453.png

Discord linkiyle ne alakası var anlamadım herhangi bir dosyayı Discord üzerinden atarsanız direkt dosya şeklinde atamayacağı için Discord linki üzerinde olacaktır o yüzünden de herhangi bir şey olabilir.

Bir resmi link şeklinde atarsanız o link gider bir resmi resim olarak atarsanız resim olarak gider ama resmi açtığınızda link bilinmediği için discord kendi linkini koyar.

Discord linkiyle ne alakası var anlamadım herhangi bir dosyayı Discord üzerinden atarsanız direkt dosya şeklinde atamayacağı için Discord linki üzerinde olacaktır o yüzünden de herhangi bir şey olabilir.

Bir resmi link şeklinde atarsanız o link gider bir resmi resim olarak atarsanız resim olarak gider ama resmi açtığınızda link bilinmediği için discord kendi linkini koyar.
konu başlığı farklıydı. moderatör arkadaşlar tarafından değiştirilmiş.

Orası her .exe de en az 5-10 potansiyel virüs buluyor ama durum her zaman öyle olmuyor fakat bir sürü virüs olabilecek dosya gösteriyorsa büyük ihtimal virüstür.

Şüphelediğiniz birisi ise her şey olabilir. Bir çok arkadaşım discord üzerinden sizin gibi bilinmeyen linklere tıklayarak RAT yedi. Çocuğun anasının babasının telefon numarasını arayıp Mali müşavir taklidi yapmışlar. Başka arkadaşımında Minecraft hesabından hile açıp tüm sunuculardan banlatmışlardı. Dikkatli olmak gerek.

konu başlığı farklıydı. moderatör arkadaşlar tarafından değiştirilmiş.
Arkadaşın dediğini dene ekran görüntüsünü buraya at bakalım.

Daha önce de aynı sınıfta bulunduğum yakın bir arkadaşım. Vaktinde ailelerimiz de görüşmüştü. Sıkıntı olacağını düşünmemiştim.

Çocuk seni neden ratlesin virüs olabileceğine dair bir şey mi fark ettin?
Google veya Windows Defender dosyayı indirmene engel olmadıysa temizdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı