Discord üzerinden taciz yapan kişinin bilgileri bulunabilir mi?

Yahu arkadas, hakaret varsa, taciz varsa istersen uzayda yap siber mecrada uygulanan suclara girer.
İnternet üzerinden cinsel taciz suçu işleyen kişi, TCK'nın 105/2-d maddesine göre 9 aydan 4,5 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Bu ceza, suçun işleniş şekline, failin kastının yoğunluğuna, mağdurun yaşına, cinsiyetine, psikolojik durumuna ve zarar gördüğü dereceye göre artırılabilir veya indirilebilir diye de madde var.

Bile bile derken ne kastediyorsunuz ayrica ?
Daha Somali cb.'nın oğlu bile bile kurye öldüreli 1 haftadan fazla geçmedi diye biliyorum. Cinayet işleyenin en ufak ceza almadığı ülkede sosyal medya gerzekliği yapan insanın ceza alacağını düşünmedim,düşünmüyorum,düşünemem. Ayrıca kastettiğim şey kanunlar değil, kanunların uygulanışı. İstediği kadar kanun olsun uygulamadıkça neye yarar?

Daha Somali cb.'nın oğlu bile bile kurye öldüreli 1 haftadan fazla geçmedi diye biliyorum. Cinayet işleyenin en ufak ceza almadığı ülkede sosyal medya gerzekliği yapan insanın ceza alacağını düşünmedim,düşünmüyorum,düşünemem. Ayrıca kastettiğim şey kanunlar değil, kanunların uygulanışı. İstediği kadar kanun olsun uygulamadıkça neye yarar?
Arkadaş. Adama çözümü söylüyorum. Ben çözümü söylerim uygulanması uygulanmaması beni alakadar etmez. D-Ben doğruyu gösteriyorum.

İşte çözümü maalesef yok burada ben de onu söylüyorum. Boşuna uğraşacak, boşuna kendisini yoracak, belki kendisi zarar görecek. Bloke edip geçmekten başka çözümü yok.
Yahu arkadaş neye göre yok diyorsun. Somaliniin bilmem neyi diye es geçilmiş olabilir ancak bunda geçilmez.

Olay fazla ciddileşti bunlar illegal yollarla telefon numaramı buldular farklı firmalardan doğrulama kodları spamlanıyor. Napmam lazım bunu şikayet etsem kimlerin spamlattığı bulunabilir mi?

Evet bulunur. Sikayet et diyorum kac mesajdir.
Ben şeyi öğrenmek istiyorum. Bu şimdi telefonuma mesaj spamları geldiği çok belli aynı dakikalar içinde üst üste mesajlar geldi doğrulama kodları geldi. Ben bunu savcılığa götürsem böyle böyle firmalardan doğrulama kodları spamı geliyor illegal yolla numaramı bulup bana spam attırdılar diyerek söylesem. Bunları kimlerin spamlattığını bulabilirler mi? Spamlattıkları firmalar: Tıkla Gelsin, mopas, English Home, file market, BİM, qumpara, kimgbister, tazı, martı, paybol. Bu firmalardan spamlattılar. Bunları savcılığa versem firmalar üzerinden IP adreslerine ulaşılıp kimlerin bu doğrulama kodlarını attırmaya çalışltığı bulunabilir mi?

Ben şeyi öğrenmek istiyorum. Bu şimdi telefonuma mesaj spamları geldiği çok belli aynı dakikalar içinde üst üste mesajlar geldi doğrulama kodları geldi. Ben bunu savcılığa götürsem böyle böyle firmalardan doğrulama kodları spamı geliyor illegal yolla numaramı bulup bana spam attırdılar diyerek söylesem. Bunları kimlerin spamlattığını bulabilirler mi? Spamlattıkları firmalar: Tıkla Gelsin, mopas, English Home, file market, BİM, qumpara, kimgbister, tazı, martı, paybol. Bu firmalardan spamlattılar. Bunları savcılığa versem firmalar üzerinden IP adreslerine ulaşılıp kimlerin bu doğrulama kodlarını attırmaya çalışltığı bulunabilir mi?
Evet evet evet. Devlet öyle IP sorgu yazıp bulmuyor adresi.

Yeni konular

Geri
Yukarı