Discord üzerinden tehdit eden kişilere dava açılabilir mi?

• Konuyu başlatan Risom
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 358

Risom

Centipat
Daha fazla  
Merhaba dün gece saatlerinde birisi beni özel numaradan aradılar, açtım. Sonrasında bu kişiler beni Discord'a gel yoksa sülalenin numarasını komple yayarız dediler, sonrasında ben de bunların yanına gittim. Discord hesabını bize vereceksin yoksa bütün bilgilerin ile evine polis yollarız, yemek siparişi veririz ailenin numaralarını yayarız diye beni tehdit ettiler. Bunun için o kişileri dava edebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam engelle gitsin korkutmak amaçlı yapıyorlar engellediğinde peşini bırakıyorlar zaten hem bu işlerin yapılması illegal, istersen o mesajları SS alıp Discord yetkililerine gönderebilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam engelle gitsin korkutmak amaçlı yapıyorlar engellediğinde peşini bırakıyorlar zaten hem bu işlerin yapılması illegal istersen o mesajları SS alıp Discord yetkililerine gönderebilirsin.

Elimde kanıtım varda Discord hesabımı komple elimden aldı adamlar.

Bence uğraşmaya değilmeyecek şeyler ama tabii ki uğraşabilirsin ben senin yerinde olsam zamanımı böyle kişilere harcamazdım.

Merhaba dün gece saatlerinde birisi beni özel numaradan aradılar, açtım. Sonrasında bu kişiler beni Discord'a gel yoksa sülalenin numarasını komple yayarız dediler, sonrasında ben de bunların yanına gittim. Discord hesabını bize vereceksin yoksa bütün bilgilerin ile evine polis yollarız, yemek siparişi veririz ailenin numaralarını yayarız diye beni tehdit ettiler. Bunun için o kişileri dava edebilir miyim?
Öyle bir şey yaptıklarına dair deliliniz varsa açarsınız ama boşa uğraşırsınız bence. CİMER'e yazın sonuç alamazsanız karakola, oradan da savcılığa vs. Geçmiş olsun.

Hocam o işler hakkında bir bilgim olmasa da DC gibi yerlerde MERNİS data veya CC üzerindende tehdit edebiliyorlar siz yine takmayın engelleyip geçin.

Yeni konular

Geri
Yukarı