Discord ve Steam çalınmasına rağmen Kaspersky virüs bulamıyor

YRGNC

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarım virüs kaptı. Discord'umdan steamimden herkese link atıyorlar, şifremi değiştimeme rağmen hala atılıyor. Kaspersky'den tam tarama yapmama rağmen hiçbir şey çıkmıyor ne yapmam lazım?

Hocam bilgisayarın arka planında av program tarafından tespit edilemeyip çalışan şeyler olabiliyor ben bunun en acı senaryosunu yaşadım benim fikrim, format atın sizin iyiliğiniz için.

Hocam format atarsam her şey düzelecek mi sizce? Yani geçer mi hepsi, hesaplardan çıkmış olurlar mı?

Hocam format atarsam her şey düzelecek mi sizce? Yani geçer mi hepsi, hesaplardan çıkmış olurlar mı?
Hocam bu formatsız da halledilebilir, he format atarsanız virüsten kurtulursunuz ki kurtuldunuz büyük ihtimal. Şu anda tüm şifrelerinizi tekrardan değiştirin ve Chrome'da tüm çerezleri, arama geçmişini her şeyi silin hatta önerim Chrome'yi silip yeniden yükleyin.

Hocam format atarsam her şey düzelecek mi sizce yani geçer mi hepsi hesaplardan çıkmış olurlar mı?

Hocam av programları gizlenmiş tarz Remote Access Trojan virüsleri çoğu zaman tespit edemez yani arkadaş evet size bir yere kadar yardım etti fakat işin görünmeyen Crypter ile gizlenmiş kısmı olabilir o yüzden iyiliğiniz için en temizi format.

Virüs programlarının asıl amacı her ne kadar virüs bulaştıktan sonra da işe yaradığı olsa da virüs bulaşmasını engellemek için kullanılan programlar. Bu yüzden virüs bulaştıktan sonra her virüs programı virüsü bulamayabilir. Şu an yapacağın tek şey temiz format atmak ve hesaplarının şifrelerini değiştirip 2 aşamalı doğrulama koymak. Hiç programlarla tarama yapıp zaman kaybetme bence.

Hocam bu formatsız da halledilebilir, he format atarsanız virüsten kurtulursunuz ki kurtuldunuz büyük ihtimal. Şu anda tüm şifrelerinizi tekrardan değiştirin ve Chrome'da tüm çerezleri, arama geçmişini her şeyi silin hatta önerim Chrome'u silip yeniden yükleyin.

Konu ile alakasız mesaj. Bu konuyla alakası ne?

@YRGNC hocam diğer arkadaşın dediğini bir deneyin ama sonunda içiniz rahat etmeyecekse en mantıklısı format atmak. Dosya yedeklerken de dikkat edin virüsü bilgisayara aktarmayın tekrardan.

Format atmana pek gerek yok. Malwarebytes zaten RTP bağlantısını engelliyor yani tarama yaptıktan sonra adamla bağlantıyı kesmiş oluyorsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bitdefender Rescue Environment ile temizleyin.

Nasıl yapacağınız da burada yazıyor;

Bu arada Kaspersky’ın sistem izleyicisi cidden çok kötü taramayla tespit edilemeyen virüsleri sistem izleyici de tespit edemiyor ne anladım o işten. Bir tek aplikasyon kontrolü iyi o da yetkileri yeterince kısıtlamıyor.

Ayrıca böyle şeylerde bilgisayar açıkken temizlemek daha zordur çünkü sürekli çoğalabilir veya arkada kendisine belirli yetkiler verip antivirüs virüsü bulsa dahi sistemden silinmesini/temizlenmesini önleyebilir. Ayrıca yine kendisine yetki verip bazı antivirüslerin dosyalarını bozup yine önleyebilir.

Ayrıca inşallah oyun hilesini offline bir oyunda kullanıyorsunuzdur. Büyük ihtimalle de virüs hile yüzünden bulaşmış. (Genelde offline oyun hilelerinde virüs koymazlar da neyse)

Son düzenleme:
Bitdefender Rescue Environment ile temizleyin.

Nasıl yapacağınız da burada yazıyor;

Bu arada Kaspersky’ın sistem izleyicisi cidden çok kötü taramayla tespit edilemeyen virüsleri sistem izleyici de tespit edemiyor ne anladım o işten. Bir tek aplikasyon kontrolü iyi o da yetkileri yeterince kısıtlamıyor.

Ayrıca böyle şeylerde bilgisayar açıkken temizlemek daha zordur çünkü sürekli çoğalabilir veya arkada kendisine belirli yetkiler verip antivirüs virüsü bulsa dahi sistemden silinmesini/temizlenmesini önleyebilir. Ayrıca yine kendisine yetki verip bazı antivirüslerin dosyalarını bozup yine önleyebilir.

Ayrıca inşallah oyun hilesini offline bir oyunda kullanıyorsunuzdur. Büyük ihtimalle de virüs hile yüzünden bulaşmış. (Genelde offline oyun hilelerinde virüs koymazlar da neyse)
Bitdefender Rescue iyi bir seçimdir ancak arkadaşın uygulayabileceğini düşünüyorum, MBAM büyük ihtimal virüsü sildi.

Bitdefender Rescue iyi bir seçimdir ancak arkadaşın uygulayabileceğini düşünüyorum, MBAM büyük ihtimal virüsü sildi.
Uygulayamayacağını"

Son düzenleme:

Uygulayamayacağını"
Neden ki? Bitdefender indiriyorsun ayarlarından Rescue Mode’e tıklıyorsun yeniden başlatıyor tarama yapıyorsun kapatma tuşuna tıklıyorsun. Detaylı anlatımı da verilmiş.

Önceden USB’den boot etmen falan gerekiyordu ve veritabanları güncel olmuyordu ama şimdi öyle değil.

Neden ki? Bitdefender indiriyorsun ayarlarından Rescue Mode’e tıklıyorsun yeniden başlatıyor tarama yapıyorsun kapatma tuşuna tıklıyorsun. Detaylı anlatımı da verilmiş.

Önceden USB’den boot etmen falan gerekiyordu ve veritabanları güncel olmuyordu ama şimdi öyle değil.
Hee siz önyükleme taramasını diyorsunuz, AVG Avast'da da var o.

Geri
Yukarı