Discord'da etkinlik durumunda Minecraft gözükmüyor

omruK

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar,
Minecraft oynarken Discord üzerinden arkadaşıma yayın yapacaktım fakat yayın yapmak istediğimde oyunun gözükmediğini fark ettim. Ayarlardan eklemeye çalıştığımda dahi gözükmüyor. Başka bir konuda, sunucuda olunması nedeniyle bu sorunun oluştuğunu gördüm fakat ben sunucuda oynarken yayın yapmak istiyorum. Bir çözümü var mıdır? (sürüm 1.17, sunucu: Aternos)

Merhaba. Oyunu Optifine veya herhangi bir mod ile mi başlatıyorsunuz? Launcher resmi mi? Resmi launcher ile hiçbir mod ve optifine olmadan başlatıp dener misiniz? "Oynanıyor" kısmında gözükmediğinden bahsettiğinizi sanarak yazdım bunu.

Eğer yayın yaparken gözükmüyorsa oyunu F11 ile pencereli hale getirin ve yayın kısmından gözüküp gözükmediğini kontrol edin. Gözüküyorsa yayını başlatın ve oyunu tekrar tam ekrana alın.
Bu arada ilk paragrafta bahsettiğim opfitine-mod konusu ikinci paragraf için de geçerli. Tabii yine ikinci paragrafta bahsettiğim yöntem ile çözülebilir.

Merhaba. Oyunu Optifine veya herhangi bir mod ile mi başlatıyorsunuz? Launcher resmi mi? Resmi launcher ile hiçbir mod ve optifine olmadan başlatıp dener misiniz? "Oynanıyor" kısmında gözükmediğinden bahsettiğinizi sanarak yazdım bunu.

Eğer yayın yaparken gözükmüyorsa oyunu F11 ile pencereli hale getirin ve yayın kısmından gözüküp gözükmediğini kontrol edin. Gözüküyorsa yayını başlatın ve oyunu tekrar tam ekrana alın.
GDLauncher ile mojang hesabı kullanıyorum, resmi launcher mojang hesabı kullanımını kapattığı için buna mecburum. Mod olarak fps arttıran birkaç mod kurulu. Modlar yüzünden olabilir, haklısınız. Pencereliye aldığımda sonuç değişmedi. @SinekTV hocam modları kaldırdım ve oyun gözüktü. Fakat bu sefer de yayınım siyah ekran olarak aktarılıyor.
Minecraft'ı yönetici olarak mı çalıştırıyorsunuz?
Hayır.
"Şu anda oynanılan oyunu durum mesajı olarak göster"i atkif ettiniz mi? eğer ki aktifse yapacak başka bir şey bilmiyorum.
Hocam sorunumun Discord kaynaklı olmadığı açık bence.
Oynadığın oyunu görmüyor musun diye bir seçenek var oradan herhangi bir uygulamayı seçin sonra ismini Minecraft olarak değiştirin logosu geliyor sonra.
Deneyeceğim. (Edit: Çalışmadı)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı