Discord'da kardeşim ekran paylaşımı yapıyor

759043

Femtopat
Selam, problem şu:

Kardeşim arkadaşıyla Valorant tarzı oyunlar oynuyor. Teknoloji özürlü olduğu için problem yaşayınca direkt ekran paylaşımı yapıyor. Ben gözlemlerim sonucu anlıyorum. Film falan izliyorlarmış. Güya arkadaşı paylaşıyormuş ama sonuçta kardeşim de yapıyordur. Karşındakini tanımadığım için bütün dosyalarımı özel içeriklerimi görüyor galiba. Sonuçta programlarla çalıştığım zaman içeriklerim farklı yerlere gidiyor, sürekli kontrol etmiyorum yaşı da büyük olduğu için. Problemli biri, tartıştık bu konuda. Yardım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim sinirlendiğim şey şu arkadaşıda sonuçta ona yardımcı olmak için şu dosyayı indir bunu buraya yükle gibi komutlar verecek yani bu görünmüyor sanıyor herhalde indirme programı kullanıyorum içeriklerin hepsi dosyada olabilir içerikte olabilir farklı yerlere iniyor e bu çocukta indir diyecek ve oraları görecek sürekli ben bunu mu kontrol edeceğim

Benim sinirlendiğim şey şu arkadaşıda sonuçta ona yardımcı olmak için şu dosyayı indir bunu buraya yükle gibi komutlar verecek yani bu görünmüyor sanıyor herhalde indirme programı kullanıyorum içeriklerin hepsi dosyada olabilir içerikte olabilir farklı yerlere iniyor e bu çocukta indir diyecek ve oraları görecek sürekli ben bunu mu kontrol edeceğim

Anlamadım hocam, yeni kullanıcı açınca o kullanıcıda bilgisayar sıfırlanmış gibi görünüyor. Yani sizin hiçbir dosyanızı göremiyor. Virüs falan sokar diye endişeleniyorsanız bir AV kurabilirsiniz.

Hayır, sizin verilerinizi göremez ancak indirme yapabilir (örneğin Scratch kurarken yalnızca (kullanıcı) veya tüm kullanıcılara indir seçeneği gibi) onu da Setup'lar sayesinde yapar. En fazla sizin kullanıcınıza dosya iner sizin dosyalarınızı görmesi mümkün değil.

Anlamadım hocam, yeni kullanıcı açınca o kullanıcıda bilgisayar sıfırlanmış gibi görünüyor. Yani sizin hiçbir dosyanızı göremiyor. Virüs falan sokar diye endişeleniyorsanız bir AV kurabilirsiniz.

Hayır, sizin verilerinizi göremez ancak indirme yapabilir onu da Setup'lar sayesinde yapar. En fazla sizin kullanıcınıza dosya iner sizin dosyalarınızı görmesi mümkün değil.
İkinci hesapta dosyaları tekrar mı yüklüyoruz kardeşimin oyunları için diyorum.

Selam, problem şu:

Kardeşim arkadaşıyla Valorant tarzı oyunlar oynuyor. Teknoloji özürlü olduğu için problem yaşayınca direkt ekran paylaşımı yapıyor. Ben gözlemlerim sonucu anlıyorum. Film falan izliyorlarmış. Güya arkadaşı paylaşıyormuş ama sonuçta kardeşim de yapıyordur. Karşındakini tanımadığım için bütün dosyalarımı özel içeriklerimi görüyor galiba. Sonuçta programlarla çalıştığım zaman içeriklerim farklı yerlere gidiyor, sürekli kontrol etmiyorum yaşı da büyük olduğu için. Problemli biri, tartıştık bu konuda. Yardım.

Ek güvenlik önlemleri alabilirsiniz en basitinden şifre koymak Discord hesabından çıkış yapıp bilgileri bilse dahi 2 faktörlü doğrulama sayesinde giriş yapamaz.

Hocam hesap ayarlarına girip kardeşinize özel bir hesap açabilirsiniz Windows da PC açıldığında sizin hesabınız ayrı onunki ayrı olur ama tabii ki dosyalar ayrılmıyor aynı kalıyor diye hatırlıyorum 2 Windows kurmak çare olabilir ama hiç denemedim hocam -_

İkinci hesapta dosyaları tekrar mı yüklüyoruz kardeşimin oyunları için diyorum.
Oyunları bilmiyorum ama dosyaları bu yöntemle kopyalayabilirsiniz:
Hocam sanırım diski ikiye böldükten sonra 2 ayrı diske farklı windows kuracaksınız. Bilgisayar açılırken hangi oturuma geçeceğinizi belirleyeceksiniz. Galiba.
Hayır, sadece yeni kullanıcı açacak o kadar 2 ayrı disk falan yok. Denetim masasından açabilir kullanıcı hesabı.

Evet.

Hayır, sadece yeni kullanıcı açacak o kadar 2 ayrı disk falan yok. Denetim Masası'ndan açabilir kullanıcı hesabı.

Hocam ama dosyalar aynı kalıyor diye hatırlıyorum yani hesap değiştirdiğinde kişi yine o dosyalara erişebilir.

Evet.

Hayır, sadece yeni kullanıcı açacak o kadar 2 ayrı disk falan yok. Denetim Masası'ndan açabilir kullanıcı hesabı.

Kendim 2 farklı hesap kullanıyorum windowsda dosyalara 2 hesaptan da ulaşıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı