Discord'da konuşurken diğer programların sesi gidiyor

• Konuyu başlatan houl
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 25
  • Görüntüleme 41B

houl

Hectopat
Yer
Eskişehir/Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/Grafik Tasarımcı
Öncelikle merhabalar. Yaşadığım sorun şöyle:

Discord'da herhangi biri ile konuşurken arkadaki oyun, tarayıcı veya diğer tüm programların sesi gidiyor. Discord'daki konuşmayı kapattığım anda hepsini duymaya başlıyorum. Kulaklıkla ilgili mi? Yoksa çözümü var mı?

Ekranın sağ alttaki üçgene tıklayıp realteke çift tıklayın.Ardından mikrofon ayarlarına girip akustik eko iptalini açın.
Merhabalar, ben de aynı sorunu yaşıyorum. Yalnız bende Realtek HD Audio Yöneticisi yerine Realtek Audio Console var. Kulaklığım ttec AirBeat Duo, aynı anda iki ses destekliyor mu diye baktım ama sayfada böyle bir bilgi yoktu. Yaptığım küçük testler sonucu hem Zoom üzerinden konuşurken hem de oyun oynarken müzik çalınabiliyor, bir tek Discord'da çalınamıyor. Rica edersem bana da yardımcı olabilir misiniz?
Merhabalar, ben de aynı sorunu yaşıyorum. Yalnız bende Realtek HD Audio Yöneticisi yerine Realtek Audio Console var. Kulaklığım ttec AirBeat Duo, aynı anda iki ses destekliyor mu diye baktım ama sayfada böyle bir bilgi yoktu. Yaptığım küçük testler sonucu hem Zoom üzerinden konuşurken hem de oyun oynarken müzik çalınabiliyor, bir tek Discord'da çalınamıyor. Rica edersem bana da yardımcı olabilir misiniz?
Tamam, ben de sorunumu çözdüm. Discord'da çıkış aygıtı olarak Bluetooth kulaklığımı seçtim, giriş aygıtı olarak da laptopumun mikrofonunu seçtim.

Merhabalar, ben de aynı sorunu yaşıyorum. Yalnız bende Realtek HD Audio yöneticisi yerine Realtek Audio Console var. Kulaklığım ttec airbeat Duo, aynı anda iki ses destekliyor mu diye baktım ama sayfada böyle bir bilgi yoktu. Yaptığım küçük testler sonucu hem Zoom üzerinden konuşurken hem de oyun oynarken müzik çalınabiliyor, bir tek Discord'da çalınamıyor. Rica edersem bana da yardımcı olabilir misiniz?

Tamam, ben de sorunumu çözdüm. Discord'da çıkış aygıtı olarak Bluetooth kulaklığımı seçtim, giriş aygıtı olarak da laptopumun mikrofonunu seçtim.

Bende de aynı sorun var ama bende Beats Audio var. PC'de.

Ekranın sağ alttaki üçgene tıklayıp Realtek'e çift tıklayın. Ardından mikrofon ayarlarına girip akustik eko iptalini açın.

Merhabalar bende de aynı sorun var yeni satın aldım bilgisayarı Abra A5 v16.6 modeli. Kulaklığın JBL Tune 500 BT. Bahsettiğiniz ayarı ben de yapmak istedim fakat bende Realtek paneli gözükmüyor sağ altta. Ancak başlat menüsüne Realtek yazdığımda farklı bir ekran açılıyor. Resmi paylaşıyorum. Bu konuda bana da yardımcı olabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    69,1 KB · Görüntüleme: 516
Sorunu nasıl çözdün acaba? Aynı sorun bende var şu an.
Benim kulaklığımda eller serbest telefon özelliği var. Eller serbest telefon çalıştığı zaman sadece konuşmanın sesi geliyor. Diğer her sesi kısıyor. Ben de çareyi eller serbest telefonu kapamakta buldum. Denetim masasından donanım ve ses kısmının altından aygıtları ve yazıcıları görüntüle dedim. Çıkan menüden kulaklığımı bulup kulaklığıma sağ tıklayıp özellikler kısmına girdim. Özelliklerde hizmetler menüsüne gelip eller boşta telefon özelliğini kapadım. Bunu yapınca kulaklığının mikrofonunu kullanamıyorsun, mecburen başka bir mikrofon kullanman lazım.

Benim kulaklığımda eller serbest telefon özelliği var. Eller serbest telefon çalıştığı zaman sadece konuşmanın sesi geliyor. Diğer her sesi kısıyor. Ben de çareyi eller serbest telefonu kapamakta buldum. Denetim masasından donanım ve ses kısmının altından aygıtları ve yazıcıları görüntüle dedim. Çıkan menüden kulaklığımı bulup kulaklığıma sağ tıklayıp özellikler kısmına girdim. Özelliklerde hizmetler menüsüne gelip eller boşta telefon özelliğini kapadım. Bunu yapınca kulaklığının mikrofonunu kullanamıyorsun, mecburen başka bir mikrofon kullanman lazım.
merhaba ben bunu yaptım ama eski haline getiremiyorum parametre hatalı diye bir uyarı veriyor nasıl düzeltebilirim

Geri
Yukarı