Discord'da yayın açınca internet hızı düşüyor

TheSerdar27

Decapat
Daha fazla  
Yayın açık değilken internet normal değerlerdeyken Discord'da arkadaşlara ekran vermeye başlayınca (720p 30-60 FPS) hız testi değerleri aşırı kötüleşiyor hatta upload 0'a iniyor ve ping 5000 Ms'e fırlıyor. Türk Telekom destek hattıyla görüştüm hala bir çözüme varamadılar, altyapı değerleriniz normal diyorlar. Altyapım VDSL ve hız testi sonuçları şu şekilde:

Yayın açmadan önceki hız testi sonuçlarım:

image.png

1707421572924.png

Yayın esnasında hız testi sonuçlarım:

1707421402413.png

1707421381311.png

Sizce sorun ne olabilir, daha önce böyle bir sorunla karşılaşan var ise yardımcı olabilir mi?
İyi günler.

Böyle bir şey nasıl mümkün olabilir 4K 60FPS yayın açsanız anlarımda 720p 30FPS yani bu kadar kötü olmaması gerek 🤔

Böyle bir şey nasıl mümkün olabilir 4K 60FPS yayın açsanız anlarımda 720p 30FPS yani bu kadar kötü olmaması gerek 🤔
Evet normal şartlarda böyle bir şey olası değil, zaten böyle ilginç şeyler hep bana denk gelir :D
Teknik destek ekibi ile de konuştum eğer sorun düzelmezse inceleme yapacağız dediler. Umarım bu tuhaf sorun düzelir. O sırada internette kendimce çözümler arayıp uyguladım yine bir faydası olmadı. Zamanla göreceğim.

Gözlemlerim sonucu gördüm ki internet, yayın açınca yavaşlamıyor. Aslında Steam'den oyun açınca birden yavaşlıyor ve ilk başta bahsettiğim sıkıntılar çıkıyor ve bende o sırada arkadaşlara yayın verdiğim için sıkıntı Discord'la alakalı sanmışım. Sorunun çözümünü hala ve hala bulamadım ama aklıma gelen ilk şey virüs yemiş olabileceğim. Büyük ihtimalle bilgisayarıma format atacağım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı