Discord'da yayın verirken ses patlaması

ArthurDent

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Adata XPG Gammix D30
Ekran kartı
RTX 2060
Anakart
MSI B450M-A Pro Max
İşlemci
AMD Ryzen 5 3600
Mikrofonum BM800, Phantom Power ile kullanıyorum. Discord'da arkadaşlarıma yayın veriyorum ve birlikte film - dizi izliyoruz. Normal konuşmada hiçbir sıkıntı yok ama video paylaşımı yaptığımda zaman zaman (her zaman olmuyor) ses patlaması oluyor. İlginç bir şekilde bu patlamayı hem ben hem arkadaşlarım duyuyoruz. Nedeni ne olabilir?

Şimdi ses patlaması derken nasıl yani yayındaki filmin mi ses bozuluyor? Setuplarimiz çok yakın BM 800 RTX 2060 aynı şekilde bende sadece arkadaşın bana gelen sesi bozuluyor ama her zaman olmuyor.

Şimdi ses patlaması derken nasıl yani yayındaki filmin mi ses bozuluyor? Setuplarimiz çok yakın BM 800 RTX 2060 aynı şekilde bende sadece arkadaşın bana gelen sesi bozuluyor ama her zaman olmuyor.
Evet filmin sesinde bir patlama oluyor, emin değilim ama sanki film sesinin bir tık yükseldiği (mesela müziğin yükseldiği) noktalarda patlama oluyor gibi hissediyorum. Bu bozulmayı / patlamayı hem ben duyuyorum hem arkadaşım duyuyor. Anakarttan şüpheleniyorum ama bilemiyorum

Discord'da donanım hızlandırma kapalı ise açar mısınız?
Kontrol ettim, açıkmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı