Çözüldü Oyun oynarken ses patlaması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xBuLuTx

Kilopat
Yer
El Celler de Can Roca
Daha fazla  
Bilgisayarda sadece oyun oynarken birileri ateş ettiğinde ya da ben ateş ettiğimde anlık değişkenklik göstererekten 8-15 saniye süren ses patlaması yaşıyorum sebebi nedir bilieniniz var mı?
Ekolayzır kullanıyorum daha rahat duyabilmek için bundan kaynaklı olabilir mi acaba ama ne alaka yani.

Ekolayzer grafiğini atabilir misiniz?
Ekran görüntüsü 2024-03-14 155413.png

SN-RW1 kullanıyorum.
Oyun oynatmıyor resmen bana beynim patlayacak gibi hissediyorum.

O ekolayzer ayarındaki db miktarı çok fazla bana kalırsa. Mesela 4k bandını 14 desibel civarı arttırmışsınız. Bu ekolayzer ayarını maksimum 5-6 db olacak şekilde yeniden yaparsanız belki düzelir sorununuz. En azından 10'un altına insin.

O ekolayzer ayarındaki db miktarı çok fazla bana kalırsa. Mesela 4k bandını 14 desibel civarı arttırmışsınız. Bu ekolayzer ayarını maksimum 5-6 db olacak şekilde yeniden yaparsanız belki düzelir sorununuz. En azından 10'un altına insin.
Onu düşürürsem de biliyorsunuz ayak seslerini duyma ihtimalim düşecek.

Ayak sesleri bildiğim kadarıyla 500-1K altında oluyor. 4K ayak sesi için biraz tiz frekans.
Anladım peki bir şey soracağım benden habersiz bilgisayarımdaki sesler bir anda azalıp yükseliyor bu sorundan dolayı kaynaklanıyor olabilir mi?
Çünkü bazen hissediyorum ses azalıyor tekrar yükseliyor. Ses denetim masasında hiç bir şey yapma seçili.

Değişik bir sorunmuş o. Çözümünün ne olacağını bilemedim. Yine de asıl sorunun ondan kaynaklandığını düşünmüyorum. Yüksek ihtimal kaliteli olmayan bir kulaklık sürücüsünü ekolayzer ile fazla zorluyorsunuz. Hiç EQ olmadan o ses var mı test etseniz anlaşılır aslında.

Değişik bir sorunmuş o. Çözümünün ne olacağını bilemedim. Yine de asıl sorunun ondan kaynaklandığını düşünmüyorum. Yüksek ihtimal kaliteli olmayan bir kulaklık sürücüsünü ekolayzer ile fazla zorluyorsunuz. Hiç EQ olmadan o ses var mı test etseniz anlaşılır aslında.
Sanırım Sound Booster da kullanıyorum bu sebepten ötürü olmakta.
O zaman silmek zorundayım ne yapalım her şey ayak sesi kasmak içindi :( 🤦‍♂️

Yeni konular

Geri
Yukarı