Discord'dan atılan dosyadan virüs bulaştı

Formi

Hectopat
Daha fazla  
Bu videoyu açtım ve TrojanDownloader:HTML/Adodb.gen!A adlı dosya Discord cache dosyasına bulaştı sildim ama sorun olur mu? Video ekranıma gelse bile bulaşıyor.

Link moderasyon ekibi tarafından silinmiştir.

Bu videoyu açtım ve TrojanDownloader:HTML/Adodb.gen!A adlı dosya Discord cache dosyasına bulaştı sildim ama sorun olur mu? Video ekranıma gelse bile bulaşıyor.

link moderasyon ekibi tarafından silinmiştir.

Oncelikle bilgisayari guvenli moda alip Malwarebytes veya Kaspersky indirip kurunuz. Ondan sonra bilgisayarinizi tarayiniz eger bir şey cikmazsa sorun yok cikarsa silin zaten Discord'un dosyalari duruyorsa silin bu kadar.

Engellediyse sıkıntı yok, ama yine de şüpheniz varsa:

Bu rehberleri uygulayın.

Oncelikle bilgisayari guvenli moda alip Malwarebytes veya Kaspersky indirip kurunuz. Ondan sonra bilgisayarinizi tarayiniz eger bir şey cikmazsa sorun yok cikarsa silin zaten Discord'un dosyalari duruyorsa silin bu kadar.
Iki tane virüs programı olmaz. Önce biriyle tarama yapıp silsin sonra diğerini yüklesin.

Aynısını ben de yaşadım. Videoyu açınca gelen şey virüs değil. Malwarebytes ile taratırsan zaten görürsün bir şey olmadığını. Sadece ölü pikselli bir video açmışsın ve windows defender bunu trojan olarak algılıyor. Araştırmalarım sonucu bunlara ulaştım.

Geri
Yukarı