Discord'dan atılan dosyadan virüs bulaştı

Formi

Hectopat
Daha fazla  
Bu videoyu açtım ve TrojanDownloader:HTML/Adodb.gen!A adlı dosya Discord cache dosyasına bulaştı sildim ama sorun olur mu? Video ekranıma gelse bile bulaşıyor.

Link moderasyon ekibi tarafından silinmiştir.

Veya dedim zaten kankam hangisi yukleyecegi ona kalmis.
Pardon görmedim.
Aynısını ben de yaşadım. Videoyu açınca gelen şey virüs değil. Malwarebytes ile taratırsan zaten görürsün bir şey olmadığını. Sadece ölü pikselli bir video açmışsın ve windows defender bunu trojan olarak algılıyor. Araştırmalarım sonucu bunlara ulaştım.
Hocam bunu Bence Microsoft'a bildirin çünkü açık gibi bir şey sanki.

Hayır oluyor hatta ikisi de olsun, bir de malw ile başlayan AV değil ki.
Yanlış bilgi vermeyin. Malwarebytes bir antivirüs programı. Ayrıca bilip bilmeden yorum yapmayın.

-Tek bir bilgisayarda iki antivirüs programı çalıştırılırsa bu programların her biri sistem çekirdeğinin aynı bölümüne alıcılar yüklemeye çalışır. Bu durum, büyük olasılıkla antivirüs izleyiciler arasında çakışmalara yol açarak aşağıdaki sonuçlardan birini doğurur:

-İki antivirüs programından biri sistem olaylarını almayı başaramaz.

-Her bir antivirüs programının paralel alıcılar yüklemeyi denemesi, bütün bilgisayar sisteminin çökmesine neden olur.

Kaynak: Birden Fazla Antivirüs Programı Çalıştırma

Artı -1 Eksi
Yanlış bilgi vermeyin. Malwarebytes bir antivirüs programı. Ayrıca bilip bilmeden yorum yapmayın.

-Tek bir bilgisayarda iki antivirüs programı çalıştırılırsa bu programların her biri sistem çekirdeğinin aynı bölümüne alıcılar yüklemeye çalışır. Bu durum, büyük olasılıkla antivirüs izleyiciler arasında çakışmalara yol açarak aşağıdaki sonuçlardan birini doğurur:

-İki antivirüs programından biri sistem olaylarını almayı başaramaz.

-Her bir antivirüs programının paralel alıcılar yüklemeyi denemesi, bütün bilgisayar sisteminin çökmesine neden olur.

Kaynak: Birden Fazla Antivirüs Programı Çalıştırma
Hayır Malwarebytes bir Anti-Malwaredir fakat ücretli sürümde ve deneme sürümünde gerçek zamanlı koruma olduğu için sistemde var olan Anti-Virüs ile çakışabilir. Gerçek zamanlı koruma kapatıldığında hem Malwarebytes hem de Anti-Virüs aynı sistemde kullanılabilir bir sakıncası olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı