Discord'dan bilgilerime ulaşılmış

URLiXiWibutKAAN

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selam bir arkadaşımın sınıf arkadaşları Discord üzerinden benim bilgilerime ulaşmış ve bana attılar bunu bu bilgilerde ailemdekiler dahil T.C. kimlik no Su falan var bu nasıl oluyor.
Not: Hiçbir linke girm.edim ve sunucu botu ise her yere baktım bota dahil hiçbir kayıt bulamadım. bu nedir nasıl olur? açıklarsanız sevinirim.

Linke tıklamana gerek yok. Herkesin kayıtları internette paylaşıldığı için isim soy isim ile de arama yapılabiliyor. Korkacak bir şeyin yok, gizlilik diye bir şey kalmadığı için bu kadar şaşırma bir dahaki sefere.

Arkadaşlar selam bir arkadaşımın sınıf arkadaşları Discord üzerinden benim bilgilerime ulaşmış ve bana attılar bunu bu bilgilerde ailemdekiler dahil T.C. kimlik no Su falan var bu nasıl oluyor.
Not: Hiçbir linke girm.edim ve sunucu botu ise her yere baktım bota dahil hiçbir kayıt bulamadım. bu nedir nasıl olur? açıklarsanız sevinirim.
Bir yere bilgilerini girmene gerek yok. Devletimizin üst düzey güvenliği sayesinde 80 milyon insanın verileri 15-16 yaşında çocukların elinde. Kimlik bilgilerine ulaşmak için sadece ismine ve soyadına ihtiyaçları var. Geçmiş olsun, şikayet etmeyi unutmayın.

Arkadaşınız telefon numaranızı biliyorsa, farklı bir şey bilmesine gerek yok.

Hocam aynı şeyi bende yaşadım korkmanıza gerek yok birşey yapamazlar.

Bkz:T.C. vatandaşlarının kimlik bilgileri internete saçıldı

İsim soy ismini biliyor muydular?

Ya ben anlamıyorum artık bu konuları açarken zaten size olan konuları gösteriyor arkadaşım hep de aynı muhabbet Discord'dan bilgilerime ulaştılar diye. Senelerdir kullanıyorum Discord'u bir bizimkine ulaşmadılar. Arkadaş çevrenizi değiştirin her ortama girmeyin ve mümkünse konu açarken diğer konuları da okuyup öyle açın size zahmet. Hiçbir şey olmaz gerekirse polise gidin.

Bir yere bilgilerini girmene gerek yok. Devletimizin üst düzey güvenliği sayesinde 80 milyon insanın verileri 15-16 yaşında çocukların elinde. Kimlik bilgilerine ulaşmak için sadece ismine ve soyadına ihtiyaçları var. Geçmiş olsun, şikayet etmeyi unutmayın.
Arkadaşım anlatmıştı arkadaşlarına yaptırmış onlarda discord boyunda yaptık dediler zarar geleceğinden değil ama böyle benim discorddan yapabileceğim birşey varsa diye sordum teşekkürler.

Arkadaşlar herkese teşekkürler cevapları için peki bunu nereden yapıyorlar?

Arkadaşım anlatmıştı arkadaşlarına yaptırmış onlarda discord boyunda yaptık dediler zarar geleceğinden değil ama böyle benim discorddan yapabileceğim birşey varsa diye sordum teşekkürler.

Etrafta satılan panel siteleri var oradan.

Geri
Yukarı