Steam Discord'dan birisinin yazdığına göre hesabım kapatılacak mı?

İzci Patrick

Centipat
Daha fazla  
Normal bir şekilde Discord'da gezinirken birisi bana mesaj attı. Discord profilimden hesabıma bakmış ve bu hesap seninmi diye sordu. Kendimin olduğunu söyledim ve bana şu mesajı yazdı:
"Çok büyük bir hata yaptım ve bu işe yarıyor ve Steam hesabınızı içeriyor, bu yüzden size şuna bir göz atmanız için mesaj atıyorum."

1704461361767.png

Bunu neden yaptığını sorduğumda şöyle bir mesaj aldım:
"Size açıklayayım, sadece özür dilemek istiyorum çünkü birisini Steam'de yasa dışı bir satın alma işlemi yaptığı için şikayet etmek üzereydim ama yanlışlıkla onun yerine Steam hesabınızı şikayet ettim, bunu zaten Steam yöneticisine başvurdum ve söylediler. İtirazda bulunamazsanız Steam hesabınızın kalıcı olarak askıya alınacağını bana bildirin."
Bana telafi edebileceğini yazarak şunu ekledi mesajına:
Çok geç olmadan onu Discord'a ekleyebilirseniz (steamosdevelopment) ve bunun Steam hesabınızda yaptığım bir hata raporu olduğunu ona açıklayabilirseniz daha iyi olur, böylece çoğunlukla orada aktif oldukları ve diğer kullanıcılara yardım ettikleri için fark edilirsiniz.

1704461558742.png

1. This is the Discord ID: Steamosdevelopment, bunu yazdı?
  2. Yardım edin hesabım kapatılacak mı dolandırılıyor muyum?
Şu an verilen Steam profilini ekledim, 1 sn. içerisinde kabul edildim. Greetings this is John vert from steamosdevelopment, how may ı assist you here? Yani selam ben steamosdevelopment'tan John vert, size burada nasıl yardımcı olabilirim? Mesajını aldım.

1704461931147.png

Profil bu.

1704461961422.png

Linkinde de karşıma böyle bir Steam hesabı çıkıyor.

Arkadaşlar dolandırıcı mı?

Dosya Ekleri

• 1704461340079.png
    1704461340079.png
    312 bayt · Görüntüleme: 25
  • 1704461458180.png
    1704461458180.png
    312 bayt · Görüntüleme: 29
  • 1704461534433.png
    1704461534433.png
    312 bayt · Görüntüleme: 33
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam alakası yok. Kanmayın böyle şeylere. Adam bildiğiniz Tayca'dan falan Türkçe'ye çevirip size yazmış.
"Çok büyük bir hata yaptım ve bu işe yarıyor ve Steam hesabınızı içeriyor, bu yüzden size şuna bir göz atmanız için mesaj atıyorum."

Steam böyle kıytırık yöntemlerle uğraşır mı koca kendi sistemi varken?

Normal bir şekilde Discord'da gezinirken birisi bana mesaj attı. Discord profilimden hesabıma bakmış ve bu hesap seninmi diye sordu. Kendimin olduğunu söyledim ve bana şu mesajı yazdı:

Eki Görüntüle 2074962

Bunu neden yaptığını sorduğumda şöyle bir mesaj aldım:
"Size açıklayayım, sadece özür dilemek istiyorum çünkü birisini Steam'de yasa dışı bir satın alma işlemi yaptığı için şikayet etmek üzereydim ama yanlışlıkla onun yerine Steam hesabınızı şikayet ettim, bunu zaten Steam yöneticisine başvurdum ve söylediler. İtirazda bulunamazsanız Steam hesabınızın kalıcı olarak askıya alınacağını bana bildirin."
Bana telafi edebileceğini yazarak şunu ekledi mesajına:
Çok geç olmadan onu Discord'a ekleyebilirseniz (steamosdevelopment) ve bunun Steam hesabınızda yaptığım bir hata raporu olduğunu ona açıklayabilirseniz daha iyi olur, böylece çoğunlukla orada aktif oldukları ve diğer kullanıcılara yardım ettikleri için fark edilirsiniz.

Eki Görüntüle 2074968

1. This is the Discord ID: Steamosdevelopment, bunu yazdı?
  2. Yardım edin hesabım kapatılacak mı dolandırılıyor muyum?
Şu an verilen Steam profilini ekledim, 1 sn. içerisinde kabul edildim. Greetings this is John vert from steamosdevelopment, how may ı assist you here? Yani selam ben steamosdevelopment'tan John vert, size burada nasıl yardımcı olabilirim? Mesajını aldım.

Eki Görüntüle 2074972

Profil bu.

Eki Görüntüle 2074973

Linkinde de karşıma böyle bir Steam hesabı çıkıyor.

Arkadaşlar dolandırıcı mı?

Evet dolandırıcı.

Dolandırıcılık veya başka herhangi bir ihlâl nedeniyle yanlışlıkla veya yanlış bir şekilde rapor edildiğinize dair yapılan herhangi bir iddia, her zaman bir dolandırıcılık teşebbüsüdür. Biri hesabınızı gerçekten hatalı bir şekilde şikâyet etse bile ve siz yasaklanacağınızdan endişeleniyorsanız, Steam'in bu hatalı şikâyetleri göz ardı ettiğini bilmenizi isteriz. Sizin hesabınızı yanlışlıkla şikâyet ettiğini belirten hiç kimsenin size verdiği talimatları uygulamayın.

Valve çalışanları hesabınızla ilgili olarak sizinle asla Steam sohbeti veya Discord gibi bir sohbet sistemi üzerinden iletişime geçmez. Bir Steam Destek temsilcisiyle hesabınız hakkında konuşabilmenizin tek yolu Steam Destek yardım sitesini kullanmaktır. Bir sorunu çözmek için bir Valve ya da Steam çalışanıyla doğrudan iletişime geçmenizi gerektirecek hiçbir durum yoktur.

Bir Valve çalışanı, Steam Destek temsilcisi olduğunu söyleyen veya bir soruşturma için öğelerinizi doğrulamak isteyen kişileri hiç vakit kaybetmeden şikâyet etmelisiniz.

Yazılan mesajın sementik ve sentaks yapısına bakarsan dolandırıcı mesajı olduğu direkt ortaya çıkıyor. Steam’de her yerde BAS BAS bağırıyor çalışanlarının bu şekilde hizmet vs. vermediğini.

Yeni konular

Geri
Yukarı