Discord'dan gelen garip mesaj

Bana da geliyordu hatta bir tanesiyle şöyle bir diyaloğum vardı.
1616655737365.png

Kimsenin bedavaya 256840 TL vereceğini sanmıyorum. Dolandırıcı oldukları kesin. İsterseniz Discord desteğine ulaşın. Bana da ara sıra bazı sunuculara girdiğimde böyle mesajlar geliyor.

Bugün uyandığımda Discord'uma şöyle bir mesaj geldi.
Eki Görüntüle 939743

Bu mesajın Türkçesi şu;

WaveBTC hediye Tebrikler!!!! Ödül çekilişimizde rastgele bir kazanan oldun. Bu kolay zamanda yardımcı olmak için, firmamız fonların büyük bir çekiliş yapmaya karar verdi. Wavebtc profesyonel bir dijital varlık ticaret platformudur ve ortaklarımız kitlesel bir çekiliş yapmaya ve rastgele kullanıcılara 0.001 ila 0.9 BTC arasında bir kripto para birimi vermeye karar verdiler.

Altında da bir promo kodu vererek o promo koduyla siteye kayıt olursan BTC orada gözükecek diyor. Bu ne arkadaşlar bir bilgisi olan var mı? Deneyeyim mi? Sadece bir kodla kayıt olmamı istiyor. Ama yine de size sorayım dedim.
Hocam aman denemeyin kimse kimseye 300.000 tl civarı para vermez durduk yere.

Bugün uyandığımda Discord'uma şöyle bir mesaj geldi.
Eki Görüntüle 939743

Bu mesajın Türkçesi şu;

WaveBTC hediye Tebrikler!!!! Ödül çekilişimizde rastgele bir kazanan oldun. Bu kolay zamanda yardımcı olmak için, firmamız fonların büyük bir çekiliş yapmaya karar verdi. Wavebtc profesyonel bir dijital varlık ticaret platformudur ve ortaklarımız kitlesel bir çekiliş yapmaya ve rastgele kullanıcılara 0.001 ila 0.9 BTC arasında bir kripto para birimi vermeye karar verdiler.

Altında da bir promo kodu vererek o promo koduyla siteye kayıt olursan BTC orada gözükecek diyor. Bu ne arkadaşlar bir bilgisi olan var mı? Deneyeyim mi? Sadece bir kodla kayıt olmamı istiyor. Ama yine de size sorayım dedim.
Kripto para ile ilgili bir sunucudaysanız günde 10-15 tane bundan yiyorsunuz. Tamamen yalan, engelleyin gitsin.
Screenshot_290.png

Metamask(tarayıcı kripto cüzdanı) da siteye girerken uyarı veriyor.

Dolandırıcı olmasın? 0.61 BTC diyor. Bu da 256556,85 TL ediyormuş. Size bu parayı verebilirler mi?
Siz böyle söyleyince mantıklı geldi hocam. Engelledim hesabı birazdan nereye bildirmem gerekiyorsa bildiririm.
Yalan bunlar. Ama birşey dikkatimi çekti, bu mesajlar arkadaşlarından mı geldi yoksa başka yeni kişilerden mi?
Hocam hiç bilmiyorum. Sadece discordda ortak bir grupta olduğumuz yazıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı