Discord'dan gelen virüs uyarısı nedir?

bartu pusat

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar 5 dakika önce oyun oynarken Windows'dan tehditler bulundu uyarısı geldi. Hemen işlemleri başlattım. Şu an da Malwarebytes indiriyorum, tarama yapacağım. Defender sildi ama ben önlem amaçlı tarayacağım. Virüsün geçmişten konumuna baktığımda Discord'dan geldiği söyleniyor, bir sunucu adminine sordum. Fotoğraf kanalına linkli emoji atmayı denemiş ama bot silmesine rağmen bana uyarısı geldi. Bu nedir?

Hiçbir şekilde korsan bir şey indirmedim.

Dosya Ekleri

• 1655893801511.png
    1655893801511.png
    25,5 KB · Görüntüleme: 123
Discord önbelleğinde işlenen bir HTML sorgusuz indirme zararlısı. Görselde de görüldüğü üzere tıklandığında veya yönlendirdiği sayfada bir görseli veya yürütülebilir dosyayı indirebilecek bir yapısı var. Defender engellemiş, sorun yok.

Discord önbelleğinde işlenen bir HTML sorgusuz indirme zararlısı. Görselde de görüldüğü üzere tıklandığında veya yönlendirdiği sayfada bir görseli veya yürütülebilir dosyayı indirebilecek bir yapısı var. Defender engellemiş, sorun yok.

Evet ben de anladım bunu. Cache dosyasının içini temizledim. Malwarebytes ile tarama yaptım ve temiz çıktı. Bir an çok korkmuştum, teşekkür ederim.

Hocam Discord`da bir adam beni korkutmaya çalışıyor artık fotoğraflarda gerçeğini aça bastığında adama bilgilerin gidiyor diye. Malwarebytes ile tarama yaptım temiz çıktı. Başka bir şey yapmam gerekiyor mu?

Son düzenleme:
Bir şey olmaz, bir resim görmüşsündür o resim bir script çalıştırmıştır bunda da Windows Defender size uyarı vermiş ama genellikle insanları korkutmak için yapıyorlar endişelenmenize gerek yok.

Bir şey olmaz, bir resim görmüşsündür o resim bir script çalıştırmıştır bunda da Windows Defender size uyarı vermiş ama genellikle insanları korkutmak için yapıyorlar endişelenmenize gerek yok.

Bu durumu bende yaşadığım için biliyorum.

Bu durumu bende yaşadığım için biliyorum.
hocam sağ olun bu mesajlar az da olsa rahatlatıyor. Benim oyun hesaplarım çok uzun zamanlık olduğu için büyük manevi değer benim için. bu benim 2.virüs vakam çünkü öncesinde 3 ay korkudan bir şey yükleyememiştim sitelere girmeye korkuyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı