Discord'dan trojan virüs bulaştı

Arkadaşım bir tane video attı fakat ne videoyu izledim ne linke tıkladım bir anda virüs bulaştığını gördüm?

Telekinezi ile bilgisayarınıza virüs bulaştırmış. Sanmıyorum ancak başka bir yerden veya daha önceden farklı sebeple bulaşmış olabilir (!). Defender'a pek güvenmenizi önermiyorum başka bir virüs programıyla tam tarama yapsanız daha iyi olabilir. Kaspersky iş görür.

Kaspersky tehdit yok derse ne yapmalıyım sizce güvenli midir bilgisayar?
Kaspersky ile taratın. Umarım trojan ile birlikte keylogger yememiştir bilgisayar.

@Jaewyn trojan ve keylogger yediyse Kaspersky bulup silebilir mi?
Böyle virüs buluşması imkansız. Güvenilir olmayan bir siteye girmiş olabilir misiniz?

@enesaak arkadaşım bir tane video attı fakat ne videoyu izledim ne linke tıkladım bir anda virüs bulaştığını gördüm?

Son düzenleme:
Discord'da koruma var şahsen bir zamanlar trojan attığım için biliyorum. Başka bir virüs oraya yerleşmiş yani Discord'dan bulaşmamış.
@Jaewyn hangi antivirüs programı ile veya başka bir şey ile silebilirim peki?

Kaspersky Free ile kolayca silersiniz hocam öyle kaliteli bir virüs olduğunu düşünmüyorum kaldı ki en kötü anti olan Windows 10 antisine bile yakalanmış.
Kaspersky tehdit yok derse ne yapmalıyım sizce güvenli midir bilgisayar?

@Jaewyn trojan ve keylogger yediyse Kaspersky bulup silebilir mi?

@enesaak arkadaşım bir tane video attı fakat ne videoyu izledim ne linke tıkladım bir anda virüs bulaştığını gördüm?

Tam videoyu attığı zamana denk gelecek şekilde Trojan'ı atan arkadaş bilgisayarına sızmaya çalışmış bu sırada Windows 10 antisi yakalamış yani videodan bulaşmamış.

Geri
Yukarı