Discord'dan saldırı yeme

619482

Femtopat
Merhaba, bugün Discord'da bana birisi bir sunucudan küfür etti, sonra mesaj isteği attı, benim nerede yaşadığımı bildi, ancak ne profilimde, ne durumumda yaşadığım yeri belirtmedim ve ortak tek sunucu vardı. Orada da belirtmedim. Bu adam yaşadığım yeri nasıl bildi? Hiçbir link atmadı, sadece yazıştık. Saldırı yemiş miyimdir? Veya endişelenecek bir şey var mı?

Merhaba, bugün Discord'da bana birisi bir sunucudan küfür etti, sonra mesaj isteği attı, benim nerede yaşadığımı bildi, ancak ne profilimde, ne durumumda yaşadığım yeri belirtmedim ve ortak tek sunucu vardı. Orada da belirtmedim. Bu adam yaşadığım yeri nasıl bildi? Hiçbir link atmadı, sadece yazıştık. Saldırı yemiş miyimdir? Veya endişelenecek bir şey var mı?

Ki bu Technopat da kullandığınız nick'i kullanıyorsanız DC'de de oradan isminizi internette aratıp Technopat'da bu hesabınızı bulup şu yeri okumaları da yetebilir, şehir için tabii bu.

1675339901842.png

IP adresi şu sıralar bulması çok zor olmayan bir bilgi ve arkadaşıma da benzer bir olay olmuştu geçen gün. Yapan kişi ise bilgi ifşalarından sonra öğrendiğini ve bunu ona karşı kullanamaya çalıştığını söylemişti. Sorun yok sadece IP kullanılarak sıkıntı çıkarılsaydı herkes bundan etkilenirdi. Rahat olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı