Discord'dan trojan yemek

Cuzzy Carry

Decapat
Daha fazla  
Merhaba oyun oynarken Discord'um kendi kendine belirli periyotlarlarla (25-30 dakikada bir) yeniden başlatılıyordu. Bu durum ne internetten ne de bilgisayardan kaynaklıydı ilk defa geldi başıma.

Arkadaşım ile oyundayken bitince Anti-Virüs taraması yaptı. Ben de Discord'u kapatıp yeniden açtım açınca 15 tane patch gelmişti hepsini yükledim. WC gidip geldim arkadaşımın dediğine göre gene kendi kendine çık gir yapmışım S, esli sohbet odasına ve o sırada onun bilgisayarında da trojan bulunmuş. Trojanın bulunduğu yer ise dcupdate dosyası, muhtemelen Discord'a ait. Bunu yaşayanlar var mı? Yardımcı olur musunuz? İyi Sosyaller!

Dosya Ekleri

• Ekran_Alnts.png
    Ekran_Alnts.png
    45,3 KB · Görüntüleme: 113
Merhaba oyun oynarken Discord'um kendi kendine belirli periyotlarlarla (25-30 dakikada bir) yeniden başlatılıyordu. Bu durum ne internetten ne de bilgisayardan kaynaklıydı ilk defa geldi başıma.

Arkadaşım ile oyundayken bitince Anti-Virüs taraması yaptı. Ben de Discord'u kapatıp yeniden açtım açınca 15 tane patch gelmişti hepsini yükledim. WC gidip geldim arkadaşımın dediğine göre gene kendi kendine çık gir yapmışım S, esli sohbet odasına ve o sırada onun bilgisayarında da trojan bulunmuş. Trojanın bulunduğu yer ise dcupdate dosyası, muhtemelen Discord'a ait. Bunu yaşayanlar var mı? Yardımcı olur musunuz? İyi Sosyaller!
Hayır başka bir sıkıntı var. Malwarebytes Cyber Security for Home & Business | Anti-Malware ve kaspersky ile bi tarama yapar mısınız?

İndirdiğiniz bir hile dosyası vb. bir şey varsa tokeninizi çalmak amaçlı kullanılmıştır. Kendi kendine girip çıkması sunucularla ilgili olabilir, ona hemen yorum yapmak doğru olmaz. İçinizin rahat olmasını isterseniz Discord hesabınızdan tarayıcıdan ve uygulamadan çıkış yapın. Cihazınızı Kaspersky ile tam taratın, telefonunuzdan da Discord şifrenizi değiştirin.

Arkadaşım ile oyundayken bitince Anti-Virüs taraması yaptı. Ben de Discord'u kapatıp yeniden açtım açınca 15 tane patch gelmişti hepsini yükledim. WC gidip geldim arkadaşımın dediğine göre gene kendi kendine çık gir yapmışım S, esli sohbet odasına ve o sırada onun bilgisayarında da trojan bulunmuş. Trojanın bulunduğu yer ise dcupdate dosyası, muhtemelen Discord'a ait. Bunu yaşayanlar var mı? Yardımcı olur musunuz? İyi sosyaller!

Discord'u bilgisayarınız'dan kaldırıp geri kurmayı denediniz mi?

Arkadaşlar yanlış anlamışsınız virüs'ü ben değil arkadaşımın bilgisayarı buldu. ve kapanıp açılma sorunundan değil bu virüsün ne olduğunu bilen var mı diye sordum ek'te bulabilirsiniz detaylarını

Yeni konular

Geri
Yukarı