Discord'dan T.C. Kimlik numaramı buldular

İlk olarak her yerde sanalda nick kullanın.
-He öyle miymiş kanka? Diyip engelleyin. İçiniz rahat etmezse polise şikayet edebilirsiniz. En fazla evinize elli lahmacun söyler. İhbar olursa bir şey yapmadınız zaten.

Sanirim hsys verisi bu, benim de basima gelmisti. Bana numarani eskort sitesine verecegiz demislerdi, arama bekliyorum bende belki sapiklari kandiririm diye. Hocam eger bomba ihbari, polis vs. gonderirlerse durumu aciklayin. Onun disinda bir şey olmaz diye biliyorum.

Sanirim hsys verisi bu, benim de basima gelmisti. Bana numarani eskort sitesine verecegiz demislerdi, arama bekliyorum bende belki sapiklari kandiririm diye. Hocam eger bomba ihbari, polis vs. gonderirlerse durumu aciklayin. Onun disinda bir şey olmaz diye biliyorum.
Hocam 1 hafta geçti hala bir şey olmadı boş tehditten başka bir şey değilmiş. Konuya katılan herkese teşekkürler.

Merhaba bu tarz veletlere inanma çünkü 11 yaşındaki kardeşim 10 yaşında bitane yumurcaktan tehdit yedi discordda bende yazılım konusunda iyi olduğum için onu korkutmak amaçlı doğum tarihini buldum sonra bidaha yapmamasını söyledim ilk inanmadı bana tapın dedi bende bu sefer TC kimlik bilgilerini bulup seni polise ihbar edicem dava edicem dedim yumurcakta korktu özürler diledi bidaha tekrar yapmamasını söyledim tamam dedi hakikatten yapmadı birdaha. Ama bazı elemanlar bu yazılım işini panelciliğe dönüştürüyor ve kendini birşey sanıyor kötüye kullanmak kötüdür arkadaşlar
Selam Discord'dan bir arkadaşa oyun hesabı satıyordum güvenlik için numaramı istedi ben verdim. Sonra ismimden T.C. Vs buldular. Ben yaşı ve yaşadığım yeri sallamıştım ama isim ve numara doğruydu T.C.'den pek bir şey olmayacağını biliyorum da numaradan falan sorun olur mu? İhbar atacağız falan diyordu.

Selam Discord'dan bir arkadaşa oyun hesabı satıyordum güvenlik için numaramı istedi ben verdim. Sonra ismimden T.C. Vs buldular. Ben yaşı ve yaşadığım yeri sallamıştım ama isim ve numara doğruydu T.C.'den pek bir şey olmayacağını biliyorum da numaradan falan sorun olur mu? İhbar atacağız falan diyordu.

101m data GSM data falan şu an public durumda o yüzden internete erişimi olan herhangi biri yaş fark etmeksizin bunlara erişebiliyor herhangi bir Discord açığı falan değil bırak ihbarda bulunsunlar bir şey olmaz ifade verirsin hatta şikayette bulunursun bunları kayıt alabiliyorsa kayıt altında al.

Bana da birkaç kez yapıldı bu olay. Papara no dan bile adres T.C. kimlik her şeyimi buldular. Yapanların çoğu sevgi görmemiş zargana ergenler oluyor o yüzden pek takma. Eğer evine polis vs. gönderilirse durumu açıkla ve yazışmaları göster en kötü.

Kanka 10 yaşında çocuklarda bile panel var cırtı çıktı herkese veriyorlar paneli T.C bunun önüne geçmeli siber güvenlik fazla bir şey yapamıyor ama artık Discord'dan bilgi alınabiliyor siber güvenliğe gidip şikayet edebilirsiniz.

Size sizin bildiğiniz bilgiler harici hiç bir şey söyleyemezler eğer karşılık verirseniz tepenize çıkarlar engelleyin geçin hiç bir şey yapamıyorlar. 13 yaşındaki aile sevgisi görmemiş ezik çocuklardan ibaret hepsi.

Geri
Yukarı