Discord'dan telefon numaramı attılar tehdit ediyorlar

Arkadaşlar birisi bana Discord'dan telefon numaramı attı bana para vermezsen ailenin T.C.'sini ifşalarım, senin T.C.'ni yayarım falan diyor. Para istiyor. Ne yapayım? Yardım edin.
Sadece T.C.'niz ile bir şey yapamaz yaysa bile sıkıntı değil zaten T.C.'ler ulaşması kolay şeyler para falan vermeyin engelleyin hiç bir şey yapamaz.

Arkadaşlar birisi bana Discord'dan telefon numaramı attı bana para vermezsen ailenin T.C.'sini ifşalarım, senin T.C.'ni yayarım falan diyor. Para istiyor. Ne yapayım? Yardım edin.
Bi'şey olmaz kanka, atsınlar bulsunlar ne yapabilirler maksimum?

Bu herif ile çok uğraşmak istersen siber suçlara başvurabilirsin, salla gitsin dersen engelle direkt korkma böylelerinden insanları böyle böyle koparıyorlar.

Elinizde bulunan kanıtlar ile CİMER'e başvurabilirsiniz. Bu konuda ailenizden destek almanızı size öneriyorum.

Elinizde bulunan kanıtlar ile CİMER'e başvurabilirsiniz. Bu konuda ailenizden destek almanızı size öneriyorum.
Evet CİMER veya savcılığa verseniz Discord'u bile soruştururlar. Bazı kişiler Discord'un ABD hükümeti dışında kimsenin araştıramayacağı yer sanıyor. Bunu eskiden Twitter için de derlerdi ama yeni çıktığı zamanlarda çok fazla kişiyi götürmüşlerdi özellikle Gezi Parkı olayı zamanında.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı