Çözüldü Discordpy Emoji Komutunda Hata

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FazliBasturk

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar f!emoji <emojiadı> şeklinde çalışan bir komut yaptım. başka sunuculardan emojileri vb kullanmanı sağlıyor ama sadece tek emoji ile çalışıyordu. Daha da geliştirmek istedim. Birden fazla emojiler ile birlikte içinde yazıda yazılabilecek şekilde yapmaya çalıştım fakat bir tane emojiyi yaptıktan sonra gerisini atlıyor... İnşallah açıklayabilmişimdir, başlığa ne yazacağımı da bulamadım. Aşağıda kod ve resimler mevcut, yardım edebileceklere şimdiden çok teşekkürler, bir sürü şey denedim ama olmadı bir türlü başaramadım.

[CODE lang="python" title="Kod"] #Emoji
@commands.command(name='deneme')
async def _emoji(self, komut, *, mesaj=None):
if mesaj is None:
mesaj = discord.Embed(description='Örnek komut kullanımı: `f!moji/emoji <mesaj içeriği, :emoji:>`', color=0xF24954)
await komut.send(embed=mesaj, delete_after=10.0)
await komut.message.add_reaction(emoji.hata)
return
else:
guilds = komut.author.mutual_guilds
mesaj00 = mesaj.split(":")
for guild in guilds:
emojis = guild.emojis
for emoji0 in emojis:
for emoji1 in mesaj00:
if emoji0.name == emoji1:
emoji2 = emoji0.id
emoji3 = self.client.get_emoji(emoji2)
mesaj01 = mesaj.replace(f':{emoji1}:', f'{emoji3}')
try:
await asyncio.sleep(0.3)
await komut.message.delete()
except:
mesaj = discord.Embed(description='Eksik olan izinlerim var: `Mesajları Yönet`', color=0xF24954)
return
try:
webhook = await komut.channel.create_webhook(name=komut.author.display_name)
await webhook.send(mesaj01, avatar_url=komut.author.avatar_url)
await webhook.delete()
except:
mesaj = discord.Embed(description='Eksik olan izinlerim var: `Webhookları Yönet`', color=0xF24954)
return[/CODE]

1622208481257.png

@Vavien. hocam bakabilirmisiniz sizde müsaitseniz?

Son düzenleme:
Çözüm
Tamam hocam, önemli değil.
Uzun zamandır uğraşmıyordum botla, bir bakayım tekrar dedim. Hem kafamda biraz dağılmıştı o aralar çok bakıyordum bota. Şimdi fark ettim ben 19.satırda gereksiz yere bir değişken atamışım değişkeni kaldırınca sorunum çözüldü. İhtiyacı olanlar da çözümü görsün diye yazıyorum :)
Tamam hocam, önemli değil.
Uzun zamandır uğraşmıyordum botla, bir bakayım tekrar dedim. Hem kafamda biraz dağılmıştı o aralar çok bakıyordum bota. Şimdi fark ettim ben 19.satırda gereksiz yere bir değişken atamışım değişkeni kaldırınca sorunum çözüldü. İhtiyacı olanlar da çözümü görsün diye yazıyorum :)

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı