Dişe darbe alınırsa kendiliğinden yerine oturur mu?

lorexincc

Femtopat
Selam. Bugün okulda kavga ettim ve bir tane disime darbe aldim. Dişim az cok sallaniyor. Yani sabit ama hafif sallanma ve hafif agri var. Arkadaslarim kendiliginden yerine oturur falan diyorlar. Doktora gitmek istemiyorum açıkçası, ailem kavgayi duyarsa olaylar buyur. Doktora gitmeden hallolunur mu? 15 yasindayim.

Selam. Bugün okulda kavga ettim ve bir tane disime darbe aldim. Dişim az cok sallaniyor. Yani sabit ama hafif sallanma ve hafif agri var. Arkadaslarim kendiliginden yerine oturur falan diyorlar. Doktora gitmek istemiyorum açıkçası, ailem kavgayi duyarsa olaylar buyur. Doktora gitmeden hallolunur mu? 15 yasindayim.
Yamuk büyürse sıkıtını olur diğer dişleri de iter.

Her ihtimale karşı doktora gitmek iyi gibi, eğer süt dişlerinizin tümü çıktı ise de daha çok önerebilirim.

Her ihtimale karşı doktora gitmek iyi gibi, eğer süt dişlerinizin tümü çıktı ise de daha çok önerebilirim.

Hocam vallaha doktora gidemem sut dislerimin tumu cikti 15 yasinda hala olur mu bilemiyorum yani kendiliginden duzelir mi hocam vallaha doktora gidemem eger aileme kavga ettigimi soylersem buyuk olay olacak bilirsin zaten.

Yamuk büyürse sıkıtını olur diğer dişleri de iter.

Hocam yamuk buyurse hiç yoktan bahanem olur yamuk buyudu doktora gidelim diye ama kavga ettim doktora gideyim diyeceğim babama olay büyüyecek kendiliginden duzelir mi hocam. Ve kac gune

Hocam vallaha doktora gidemem sut dislerimin tumu cikti 15 yasinda hala olur mu bilemiyorum yani kendiliginden duzelir mi hocam vallaha doktora gidemem eger aileme kavga ettigimi soylersem buyuk olay olacak bilirsin zaten.

Hocam yamuk buyurse hiç yoktan bahanem olur yamuk buyudu doktora gidelim diye ama kavga ettim doktora gideyim diyeceğim babama olay büyüyecek kendiliginden duzelir mi hocam. Ve kac gune

Hocam bu konu ile alakalı pek bir bilgim yok dürüst olmak gerekirse, ama dişçiye gidip baktırmanız en iyi şey gibi duruyor.

Yamuk büyümesi küçümsenecek bir şey değil neden diye sorarsanız. Yamuk büyünce diğer dişleri iter bu da diş teli kullanmaya neden olabilir.

Eğer ailenize kavga ettiğinizi söylemek istemiyorsanız düştüm diyebilirsiniz.

Eğer ailenize kavga ettiğinizi söylemek istemiyorsanız düştüm diyebilirsiniz.

Dodagim patladi onu zar zor gizliyorum eger dodagimi + disimn sallandigini ogrenirlerse artik siz dusunhn hemen anlarlar dodagim patlamis + dis sallaniyor 😀

Hocam bu konu ile alakalı pek bir bilgim yok dürüst olmak gerekirse, ama dişçiye gidip baktırmanız en iyi şey gibi duruyor.

Tabii hocam her ihtimak doktora gitmek gerek saglik acisindan ama yapacak bir şey yok.

Diş hekimi geldi 😁
Yerine sabitlenip tel ile 2-4 hafta komşu dişlere arkadan kompozit(beyaz) dolgu ile yapıştırılırsa hiçbir problemi kalmaz. Daha sonra o tel alınacak tabiki de. Kemikte kırık varsa tedavi biraz uzayabilir ama dediğinizr göre aşırı ciddi değil gibi görünüyor. Sen bir diş hekime görün
Eğer sadece dişetinde yaralanma olmuşsa kendiliğinden de iyileşebilir ama yaşın küçük daha riske atma. Buradan anlayamam 👍

Geri
Yukarı