Dişe darbe alınırsa kendiliğinden yerine oturur mu?

Hocam vallaha doktora gidemem sut dislerimin tumu cikti 15 yasinda hala olur mu bilemiyorum yani kendiliginden duzelir mi hocam vallaha doktora gidemem eger aileme kavga ettigimi soylersem buyuk olay olacak bilirsin zaten.

Bir yere ağzımı sert çarptım diye yalan falan söyle dişçiye gitmek gerekiyor.

Diş hekimi geldi 😁
Yerine sabitlenip tel ile 2-4 hafta komşu dişlere arkadan kompozit(beyaz) dolgu ile yapıştırılırsa hiçbir problemi kalmaz. Daha sonra o tel alınacak tabii ki de. Kemikte kırık varsa tedavi biraz uzayabilir ama dediğinizr göre aşırı ciddi değil gibi görünüyor. Sen bir diş hekime görün.
Eğer sadece dişetinde yaralanma olmuşsa kendiliğinden de iyileşebilir ama yaşın küçük daha riske atma. Buradan anlayamam 👍

Selam hocam hoş geldiniz ilk oncelikle kariyerinizde basarilar doktora gorunemem ama pek fazla sorun olacagini sanmiyorum cunku cok fazla sallanmiyor hafif agri var ve bir şey dislerken o disimle agri veriyor yani bunun kendilginden iyilesme ihtimali var mı? Bide tedavi edilmezse diş kaybedilirmi? Iyilesme ihtimali kendiliginden hicmi yok?

Bir yere ağzımı sert çarptım diye yalan falan söyle dişçiye gitmek gerekiyor.
Hocam dudagimda patlak var anlarlar

Ailene söylemeye korkuyorsan düştüm falan de ve hastaneden randevu al hemen, baksın doktor söyler sana durumu.

Selam hocam hoş geldiniz ilk oncelikle kariyerinizde basarilar doktora gorunemem ama pek fazla sorun olacagini sanmiyorum cunku cok fazla sallanmiyor hafif agri var ve bir şey dislerken o disimle agri veriyor yani bunun kendilginden iyilesme ihtimali var mı?
Hoşbuldum sağol, göremediğim için kesin bir şey söyleyemem ama dişiniz eğer normal konumundaysa 10 15 gün sert cisimler yememeniz gerekir ki bu biraz zor. Üst keser dişiniz olduğunu varsayıyorum bir şeyler ısırırken illa ki kuvvet uygulanacak. Ama şiddetli bir şey olmadıysa ki ben mesela sağlık sorunlarımı gözümde çok büyütürüm, kendisi geçer zaten. Bazen sallanma olmaz ama diseti o an sağlıklı olmadığı için siz dokunduğunuzda sallanıyor sanırsınız, ligamentlerde gevşeme olmuştur kendisi toparlar Ama siz yine de mutlaka kötüyü düşünerek diş hekime gözükün. Düştüm dersiniz bir şey olmaz. Çünkü kötü senaryoda anlayacağınız dilde dişiniz bu yaşta canlılığı yitirir ki kanal tedavisi yapılmalı, yoksa kökünde erime gerçekleşir belki ömür boyu ağzınızda kalacak dişi 30 35inizde kaybedersiniz.

Hoşbuldum sağol, göremediğim için kesin bir şey söyleyemem ama dişiniz eğer normal konumundaysa 10 15 gün sert cisimler yememeniz gerekir ki bu biraz zor. Üst keser dişiniz olduğunu varsayıyorum bir şeyler ısırırken illa ki kuvvet uygulanacak. Ama şiddetli bir şey olmadıysa ki ben mesela sağlık sorunlarımı gözümde çok büyütürüm, kendisi geçer zaten. Bazen sallanma olmaz ama diseti o an sağlıklı olmadığı için siz dokunduğunuzda sallanıyor sanırsınız, ligamentlerde gevşeme olmuştur kendisi toparlar Ama siz yine de mutlaka kötüyü düşünerek diş hekime gözükün. Düştüm dersiniz bir şey olmaz. Çünkü kötü senaryoda anlayacağınız dilde dişiniz bu yaşta canlılığı yitirir ki kanal tedavisi yapılmalı, yoksa kökünde erime gerçekleşir belki ömür boyu ağzınızda kalacak dişi 30 35inizde kaybedersiniz.
Evet hocam ust konumdaki bitane disim onun yanindada bitane disim var yani totalde 2 tane disim biri daha iyi digeri ondan bi tik kotu yani dediginiz gibi her ihtimale karsi doktora gidicem yarin bakalim en iyisi yarina bitane bahane uydurup muayine olmak baska care yok 🙂 dedigim gibi cok siddetli agri degil agri hic yok derecesinde ve sallanmada hic yok derecesinde ama bi tik sallaniyor ve o ust disime hic bir sey basamiyorum yani cigneyemiyorum cok feci halda agri veriyor basinizi agrittim kusura bakmayin

Son düzenleme:

Geri
Yukarı