Dişi muhabbet kuşu kızgınlık yumurtası

Berat Karacengel

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba konumu açıklayacak olursam; bu yılın başlarında erkek diye petshoptan bir muhabbet kuşu aldım ancak ben şüpheleniyordum davranışlarından ve cere renginden dolayı şüphelerim doğru çıktı ve kuşumuz yumurtladı bu kısmı geçeyim hemen asıl sorum ise kendisi şu an kızgınlık döneminde başta 1 adet yumurta yaptı ama sonrasında 2 ve 3. yumurtalarını da yaptı sonrasında 2,3 hafta geçti ve dün bir adet daha yumurta yaptı ve 4.yumurtasını da yaptı bildiğim kadarıyla kızgınlık yumurtası 1 adet olmalı ancak kuşum 4 adet yaptı ve psikolojik olarak kuluçkaya yatıyor. Bu yumurtaları alınır mı?

Bizim kuşumuzda aynı olayı gerçekleştirmişti. Başta yatmasına izin verin daha sonrasında yavaş yavaş önce kafesin farklı tarafına koyun daha sonra kafesten görebileceği bir yere koyun çıktığında gidip yatmıyorsa psikolojik açıdan sorun yoktur atabilirsiniz

2, 3 hafta yattı ama şu an tekrardan yumurtladı ne kadar beklemem gerek sizce ilk yumurtayı yaptığı zamandır kuluçkaya yatıyor dünden önceye kadar artık yatmayı azaltmıştı ama dün 4.yumurtayı yapınca yine kuluçkaya başladı.

Yeni konular

Geri
Yukarı