Dişim çok ağrıyor

Rolex56

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba, 4 aydır randevu almaya çalışıyordum diş için ve sonunda alabildim ve gitiğimde bana kanal tedavi yapamam. Endodontiye gitmemi söyledi onun içinde 1 ay boyunca randevu almaya çalıştım her hastanede endodonti bölümü olmuyor maalesef. Ve tam da randevu aldım 7 Temmuza diş ağrısı neredeyse her ağrıdan beter ve 7 Temmuz sabahı beni arayıp randevunuz iptal oldu. Hekimler işi bıraktıklarını söylediler tekrar randevu vereceklerini söylediler ve randevu verdikleri tarih 25 Temmuz ve MHRS dede gözükmüyor sadece aynı saate gelin dediler. Ben o zamana kadar ne yapacağım acile gidip 4 5 haftadır antibiyotik kullanıyorum akşamları acısı fazla oluyor tekrardan gidip antibiyotik alınır mı? 2 ay içinde 2 veya 3 kutu bitirdim dayanamıyorum ne yapmam gerek?

Hocam 12 saate bir arayla alıyordum fakat neredeyse herkes zararlı dediği için kulanasım gelmiyor.

Dişinin üstüne pamuk ile birlikte alkol dök ve dişinin üstüne koy.

Hocam evde karamfil yağı var ama dişim delik olduğu için içindeki sinirler açıyor ve karamfil yağını ne kadar denersem deneyeyim kesmiyor.

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba, 4 aydır randevu almaya çalışıyordum diş için ve sonunda alabildim ve gitiğimde bana kanal tedavi yapamam. Endodontiye gitmemi söyledi onun içinde 1 ay boyunca randevu almaya çalıştım her hastanede endodonti bölümü olmuyor maalesef. Ve tam da randevu aldım 7 Temmuza diş ağrısı neredeyse her ağrıdan beter ve 7 Temmuz sabahı beni arayıp randevunuz iptal oldu. Hekimler işi bıraktıklarını söylediler tekrar randevu vereceklerini söylediler ve randevu verdikleri tarih 25 Temmuz ve MHRS dede gözükmüyor sadece aynı saate gelin dediler. Ben o zamana kadar ne yapacağım acile gidip 4 5 haftadır antibiyotik kullanıyorum akşamları acısı fazla oluyor tekrardan gidip antibiyotik alınır mı? 2 ay içinde 2 veya 3 kutu bitirdim dayanamıyorum ne yapmam gerek?
Doktora 4-5 kutu içtiğini söyledikten sonra daha fazla antibiyotik yazacağını düşünmüyorum. Artık hap olanları zaten bir işe yaramaz, direnç geliştirmişsindir. Daha fazla bekleyemiyorsan özelde dişi çektirmek 400-500 Tl civarında. Az para değil biliyorum ama kanal tedavisi 2000-2500 civarında, kanal tedavisine göre daha uygun.

Edit: Ek olarak bir kaç tavsiye vermek istedim. Düzenli olarak diş ipi ve ağız bakım suyu kullan. Dişlerini günde iki defa kesinlikle fırçala ve iki defa ağız bakım suyu ile çalkala. Yemekten sonra dişlerinin arasında kalan yemek parçalarını temizle. Şu ekonomide ağız sağlığına dikkat etmek biraz tuzlu ama yakın zamanda kanala giden bir dişimin ağrısından sonra devede kulak kalır, bu acıyı çekmeye değmez.

Son düzenleme:
Hocam 12 saate bir arayla alıyordum fakat neredeyse herkes zararlı dediği için kulanasım gelmiyor.

Hocam evde karamfil yağı var ama dişim delik olduğu için içindeki sinirler açıyor ve karamfil yağını ne kadar denersem deneyeyim kesmiyor.

Geçmiş olsun tuz rahatlatabilir. Ben direkt ağri kesiciyi çiğnerdim. Ağrıdan duramazdım.

Ağzımın alt tarafında 5 üst tarafında 2 tane çürük diş çektiren bir kişi olarak söylüyorum 7 dişimin 5inin ağrı yaptığı günleri bilirim. Ağlaya ağlaya sarımsak bastığımı unutmam. Eğer diş apse yaptıysa antibiyotik bir süreliğine o apseyi dindiriyor geçirmiyor. Belli bir süre sonra o ağrı tekrar nüksediyor. Eğer ağrı farklı bir nedendense ağrı kesici içmek, ağrıyan dişe karanfil koymak, sirkeli suyla gargara yapmak bir nebze dişinin ağrısını azaltabilir. Allah yardımcınız olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı